|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Bekir Bozdağ: Muharrem İnce İşletiliyor Olabilir!
  • Reklam

Bekir Bozdağ: Muharrem İnce İşletiliyor Olabilir!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Yozgat'ta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD), 27 Mayıs paylaşımına ilişkin konuşan Bozdağ, "ADD darbeci bir zihniyete sahip olduğunu, darbeyi ve darbecileri kutsayarak ortaya koymuştur" dedi. Muharrem İnce'nin 'Fetullah Gülen, ABD'den usülüne ilişkin istenilmedi' iddiasına ilişkin ise Bozdağ, "Muharrem İnce işletiliyor olabilir" ifadesini kullandı.

28 Mayıs 2018 - 10:55

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin FETÖ elebaşı Gülen'in iadesine ilişkin iddialarına da cevap verdi. Bozdağ, "Açıklıkla ifade etmek lazım, evrakları ABD ile Türkiye arasındaki ikili anlaşmaya uygun şekilde gönderdik. Anlaşmaya tek tek riayet edilmiştir, tek bir yanlış yoktur. Aramızdaki anlaşmaya göreye gönderiyoruz, adalet bakanlığı bu konuda uzmandır. Muharrem Bey de, yanındakiler de bunu bilmezler" dedi.

Bekir Bozdağ, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

ADD'NİN MESAJI HAKKINDA

"Darbeyi yapanlar en büyük ihaneti Atatürk ve hatırasına yapmışlardır. Atatürk'ü istismar etmekten çekinmemişlerdir. Türk milleti darbeleri ve darbecileri tarihe gömmüştür. 60 sonrası darbeler başarılı oldu ama 15 Temmuz'da darbe hevesindekiler yenildi."

"HERKES DAHA DİKKATLİ OLMALI"

Sayın İnce efelenerek, kabadayılık yaparak kendine bir yer edinmeye çalışıyor. Bu yanlıştır, TRT'yi hedef gösteriyor. Bundan güç alanlar TRT aracına saldırdılar. Bu söylemlerden etkilenen kendini bilmezler daha büyük olaylara imza atabilirler. Herkes daha dikkatli olmalı. TRT olunca diğer medya kuruluşları sustu. Başka bir medya kuruluşuna saldırı olsa yeri göğü inletirler. Bunlar daha gelmeden medyanın sesini kısmaya çalışıyorlar. Böyle kışkırtmalarla milletin evlatlarına suç işletmesinler.

"TEK BİR YANLIŞ YOKTUR"

Sayın İnce'nin sözleri gerçekleri yansıtmıyor. Daha önce ABC denen bir gazetenin haberinden bahsediyor. Açıklıkla ifade etmek lazım, evrakları ABD ile Türkiye arasındaki ikili anlaşmaya uygun şekilde gönderdik. Anlaşmaya tek tek riayet edilmiştir, tek bir yanlış yoktur. Aramızdaki anlaşmaya göreye gönderiyoruz, adalet bakanlığı bu konuda uzmandır. Muharrem Bey de, yanındakiler de bunu bilmezler. Hayatlarında bir tane iade dosyası görmemişlerdir. Avukatları da bir tane iade dosyası görmemiştir. Türkiye'den gönderilen evraklar üzerinden delil tartışması yapıyorlar. Başka ülkelerin iade taleplerinde bile daha güçlü deliller yoktur. ABD buna rağmen direniyor. Türkiye'nin talebini adli makama göndermesi lazım."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emniyetten TRAFİK CEZALARI hakkında AÇIKLAMA
Emniyetten TRAFİK CEZALARI hakkında AÇIKLAMA
Türkiye'de Can kaybı 4489'e, Vaka Sayısı 162 bin 120'ye Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 4489'e, Vaka Sayısı 162 bin 120'ye Yükseldi