|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Belediye, Borcuna Karşılık Camiyi Satıyor!
  • Reklam

Belediye, Borcuna Karşılık Camiyi Satıyor!

Üsküdar Belediyesi Meclisi’nin ocak ayı oturumlarında skandal niteliğinde bir karara imza atıldı. Üsküdar Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan Çengelköy’deki Güzeltepe Birlik Camii’ni vergi borcuna mahsuben satıyor...

17 Ocak 2019 - 17:26

İstanbul'un Üsküdar İlçe Belediyesi Meclisi’nin Ocak ayı oturumlarında skandal niteliğinde bir olay yaşandı ve cami satışı kararına imza atıldı.

AK Parti’li Üsküdar Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan Çengelköy’deki Güzeltepe Birlik Camii’ni, vergi borcuna mahsuben 29 milyon 732 bin 950 TL bedel üzerinden satışa çıkardı.
Mecliste görüşülen satış teklifine CHP’li meclis üyeleri itiraz etti.
Daha sonra oylamaya sunulan cami satış kararı, CHP’li meclis üyelerinin “ret” oyuna karşın AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. 
Ve Üsküdar Belediyesi Meclisi Ocak ayı oturumlarında skandal niteliğinde bir karara imza atarak cami satışına karar vermiş oldu.

EMLAK MÜDÜRÜ TEKLİF ETTİ

Emlak ve İstimlak Müdürü Eyyüp Acar’ın talebi üzerine Meclis gündemine gelen teklifte Üsküdar Çengelköy’deki 4 bin 574.30 metrekare alanlı Güzeltepe Birlik Camii’nin ilçe belediyesinin ve sermayesi belediyeye ait Üsküdar Kent Hizmetleri A.Ş’nin vergi borçlarına mahsuben Maliye Hazinesi’ne devrinin düşünüldüğü belirtildi.

Teklifte, caminin Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsis edileceği, değerinin de toplam 29 milyon 732 bin 950 lira olduğu ifade edildi. 

GÜZELTEPE BİRLİK CAMİİ 

Alanı: Camii dış alanı 4 bin 574.30 m2, iç alanı 1350 m2,  Mahver katı 500 m2
Anadolu yakasının en büyük camiilerinden biri olan Güzeltepe Birlik Camii, mihrap, minver, kürsü ve müezzin mahfili, Marmara mermerinden yapılmıştır.
Dekorları altınvarak boya ile boyanmış ve Kütahya çinileri kullanılmıştır.
Isıtma karbon sistemiyle ısıtma sistemi yapılmıştır.
Zeminine yüzde 100 yün halı döşenmiştir.
Merkezi süpürme sistemi vardır.
Kapılar Kündekâri ahşap kapıdır.
Kubbesi kurşun kaplamadır. 110 ton kurşun kullanılmıştır.
Caminin dış cephesi Taraklı mozaik ile kaplanmıştır.

İŞTE MECLİS KARARI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Derneği Başkanı EMEKLİLER GÜNÜ'nü kutladı
Polis Derneği Başkanı EMEKLİLER GÜNÜ'nü kutladı
Yabancı Plakalı Toplu Ulaşım Araçlarına İlişkin KARAR
Yabancı Plakalı Toplu Ulaşım Araçlarına İlişkin KARAR