|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Beyoğlu’nda Satranç Turnuvası
  • Reklam

Beyoğlu'nda Satranç Turnuvası

4. Beyoğlu Okullar Arası Satranç Turnuvası Ödül Töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan: “Gençlerimize Satranc Oynamalarını Tavsiye Ediyorum” Dedi.

22 Şubat 2019 - 10:22 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 06:05

4. Beyoğlu Okullar Arası Satranç Turnuvası Ödül Töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan: “Gençlerimize Satranc Oynamalarını Tavsiye Ediyorum” Dedi.

4. Beyoğlu Okullar Arası Satranç Turnuvası’nın ödül töreninde konuşan Başkan Demircan, “İçerisinde bulunduğumuz çağ, bilişim çağı. Onun için gençlerimiz, robotik, yazılıma çok yakın duruyor. Dolayısıyla bu satrancın stratejisi, hamlesi, planlaması, projelendirmesi ve çocuklara kattığı hareketliliğe önem veriyorum.” dedi.

Beyoğlu Belediyesi tarafından öğrencilerde olumlu rekabet duygusu oluşturmak ve sağlıklı gelişimlerine destek vermek amacıyla düzenlenen “4. Beyoğlu Okullar Arası Satranç Turnuvası” tamamlandı. Beyoğlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği işbirliği ile gerçekleştirilen turnuvaya Beyoğlu’ndaki ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören 400’e yakın öğrenci katıldı.

Kasımpaşa Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvanın ödül törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ile Beyoğlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cebrail Karakaş da katılarak yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim ettiler.

GENÇLERİMİZE SATRANC OYNAMALARINI TAVSİYE EDİYORUM

Turnuvaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Satranç turnuvası bir yönüyle spor ama bana göre bir zeka oyunu aynı zamanda. İçerisinde bulunduğumuz çağ, bilişim çağı. Onun için gençlerimiz, robotik, yazılıma çok yakın duruyor. Dolayısıyla bu satrancın stratejisi, hamlesi, planlaması, projelendirmesi ve çocuklara kattığı hareketliliğe önem veriyorum. Gençlerimize satrancı oynamalarını tavsiye ediyorum. Mutlaka yavrularımızı yönlendirmemiz lazım. Gençlerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE TABLET HEDİYE EDİLDİ

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvada; Yıldızlar, Gençler, Küçükler ve Minikler olmak üzere 4 farklı kategori yer aldı. İki gün süren turnuva final müsabakalarıyla son buldu. Turnuvada dereceye giren 16 öğrenciye kupa ve madalyalarının yanı sıra tablet hediye edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İrfan Uzun; 'Ülkeyi Artık Türkiye İttifakı Yönetecek'
İrfan Uzun; 'Ülkeyi Artık Türkiye İttifakı Yönetecek'
Bitlis'te Askeri Helikopter Düştü! 11 Şehit!
Bitlis'te Askeri Helikopter Düştü! 11 Şehit!