|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Biakademi’den ’Bilim İletişim Zirvesi’
  • Reklam

Biakademi'den 'Bilim İletişim Zirvesi'

Biakademi’den beyin alanında önde gelen bilim insanlarıyla ‘Bilim İletişim Zirvesi’nde ‘Kuantum, Beyin ve Düşünce Gücü’ konuşulacak.

25 Kasım 2020 - 15:31 - Güncelleme: 26 Kasım 2020 - 00:48

Biakademi’den beyin alanında önde gelen bilim insanlarıyla ‘Bilim İletişim Zirvesi’nde ‘Kuantum, Beyin ve Düşünce Gücü’ konuşulacak.

BİAKADEMİ, Türk bilim dünyasının beyin alanındaki çalışmaları ile önde gelen akademisyenleriyle 30 Kasım 2020 tarihinde, pandemi süreci gereği olarak online platformda, Bilim İletişim Zirvesi gerçekleştirecek.

Zirve’nin teması “Kuantum, Beyin ve Düşünce Gücü”.

“Kuantum, Beyin ve Düşünce Gücü” konularının ekranlarda ve halk arasında ne derece doğru anlaşılabildiğine ve tartışılabildiğine, bu alandaki bilgi kirliliğine ve bu konulardaki bilimsel gerçeklere dikkat çekmeyi hedefleyen Bilim İletişim Zirvesi, konuyu “Kuantum-Beyin, Felsefe ve Mistisizm”, “Beyin ve Düşünce Gücü” ve “Düşünce Gücüyle Başkalarını Yönetebiliyor muyuz?” başlıkları üzerinden tartışacak.

Zirve’nin açılış konferansı Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Sultan Tarlacı tarafından “Kuantum-Beyin, Felsefe ve Mistisizm” başlığı ile sunulacak. Sinirbilim Uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan’ın “Beyin ve Düşünce Gücü” başlığıyla yapacağı konuşmayı, Nöropsikofarmakoloji Uzmanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay’ın “Düşünce Gücüyle Başkalarını Yönetebiliyor muyuz?” başlıklı sunumu izleyecek.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN:Reklam

Zirvede ilk olarak Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Sultan Tarlacı Kuantum- Beyin Felsefe ve Mistizm konularında konuşma yapacak.

Seminerin ikinci konuşmacısı Sinirbilim Uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan, Beyin ve Düşünce gücünü anlatacak. 

Zirvenin son konuşmacısı olarak Nöropsikofarmakoloji Uzmanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay’ın Düşünce Gücüyle Başkalarını Yönetebiliyor muyuz? konulu konuşması yer alacak.

Zirvedeki konuşmalardan sonra soru-cevaplara yer verilecek.

Zirve, 30 Kasım Pazartesi günü, online olarak 19.30 - 23.40 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
368 promil alkollü sürücü kaza yaptı,
368 promil alkollü sürücü kaza yaptı, " Hatalı ben değilim.."...
"Beni Samimiyetle Karşılayan Polis Meslektaşlarıma...