|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Bilişim uzmanı polis, dolandırıcılığa karşı uyardı

Bilişim uzmanı polis, dolandırıcılığa karşı uyardı

Bilim suçları uzmanı olan emekli polis İsa Altun, Sanal ortamda yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı hem meslektaşlarını hem de vatandaşları uyardı.

23 Mart 2020 - 13:30 - Güncelleme: 23 Mart 2020 - 13:35

Bilim suçları uzmanı olan emekli polis İsa Altun, Sanal ortamda yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı hem meslektaşlarını hem de vatandaşları uyardı. 

Deneyimli uzman polis İsa Altun, "Corona virüs yüzünden eve kapandığımız bu günlerde dolandırıcılar yine sahneye çıktılar." diyerek, sosyal medyada  " KAHRAMAN EMEKLİ POLİSLER "  isimli polis grubunda yer alan paylaşımında şu ifadeleri kullandı :

" SANAL ORTAMDA TUZAKLARA KANMAYALIM.. 

Corona virüs yüzünden eve kapandığımız bu günlerde dolandırıcılar yine sahneye çıktılar.. Emekli, çaresiz ve yaşlı insanları hedefleyen bir çete başta sosyal medya olmak üzere internette " Kredi cekemeyenler, cezalı olanlar, krediniz bizde, senetle altın vb " diyerek ilan veriyorlar. Oysa kredi kartı ya da bankacılık açısından riskli bireyler zaten kredi çekemezler.

Geçtiğimiz aylarda bu yüzden binlerce emekliyi dolandırdılar. Sakın bilgilerinizi paylaşmayınız..

Lütfen duyurumuzu PAYLAŞALIM.. Canlar yanmasın.." 

İsa ALTUN kimdir ?

Şanlıurfa Akçakale doğumlu İsa Altun, 1991 yılından bu yana Polis Memuru olarak Gaziantep, Kahramanmaraş, Antalya ve İstanbul llerinde görev yaptıktan sonra İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü kadrosundan polis memuru rütbesiyle emekli oldu.

"Bağımlılık kültürü" üzerine yaptığı raştırmalarla ilgili gençlere ve ailelere yönelik kendi imkânları ile bastırdığı " BİR KEREDEN ÇOK ŞEY OLUR " kitabının ardından " KOD ADI BEYAZ ÖLÜM " isimli kitabı da yayımlandı..

İlk yazısı 1990 yılında Kültür Bakanlığının resmi Dergisinde yayımlandı.1994 ile 1997 yılları arasında Gaziantep27 gazetesinde uyuşturucu kültürünün içyüzünü ele alan yazılarıyla bu alana kamuoyunun dikkatini bu alana çekmeye çalıştı.

Uyuşturucunun vahşi ve ölümcül yüzünü göstermek için Yurdun çeşitli bölgelerinde Okullarda ve eğitim kurumlarında karikatür sergileri açtı. Konferanslar verdi.

Seminerlere ve Panellere katıldı. Uyuşturucu ile mücadele alanında göstermiş olduğu etkin çalışmalardan dolayı 1998 yılında Uluslar arası Genç Girişimciler Organizasyonu ( TOYP ) tarafından " Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı " dalında ödül aldı.

2000 yılında çocuklara,gençlere ve ailelere yönelik uyuşturucuya karşı bilinçlendirme
çalışmalarından dolayı dönemin Emniyet Genel Müdürü Necati BİLİCAN tarafından " YILIN POLİSİ " seçildi.

Meslek yaşamında katıldığı operasyonlardan ve çalışmalardan dolayı 12 defa ' Takdirname ve Teşekkür' Belgesi aldı. Yazdığı kitapları görev yaptığı Bakırköy adliyesinde suça sürüklenen çocuklara hediye eden Altun, şimdiye kadar 34 gencin uyuşturucu maddeyi bırakmasını sağladı."

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Mezunu. " Bilişim suçları" ve " Türk Polis Tarihi" ile ilgili araştırma ve incelemelerinin ardından bu çalışmalarını kitaplaştırmak için uğraşılar veriyor.

 

ÖZEL HABER- **Halis KAHRAMAN / Türkiye Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu'ndan Canlı Yayında Önemli Açıklamalar
Kılıçdaroğlu'ndan Canlı Yayında Önemli Açıklamalar
TBMM'de 'Koronavirüs Verisi' Tartışması
TBMM'de 'Koronavirüs Verisi' Tartışması