|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Bodrum’da ’Seri Hayvan Katilleri’ Alarmı

Bodrum'da 'Seri Hayvan Katilleri' Alarmı

‘Seri Hayvan Katilleri’nin hayvan katliamlarına devam ettiğini ifade eden hayvan severler savcılığa suç duyurusunda bulundu… Sevgili Doby'si katledilen Canan Avan da ‘Seri Hayvan Katilleri’nin yakalanması için savcılığa dilekçe verdi.

07 Şubat 2019 - 23:22 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 - 02:40

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, aralarında sahiplilerin de bulunduğu çok sayıda köpek ‘Seri Köpek Katilleri’ tarafından telef edildi. 
‘Seri Köpek Katilleri’ Sevgili Doby’ye ve çok sayıda köpeğe kıydı. 
Sevgili Doby'si katledilen Canan Avan, ‘Seri Köpek Katilleri’nin yakalanması için savcılığa dilekçe verdi.
‘Seri Köpek Katilleri’nin köpek katliamlarına devam ettiğini ifade ederek tepki gösteren Bodrum Hayvan Hakları Derneği ve çok sayıda Hayvan Sever de savcılığa suç duyurusunda bulundu…

'BUNLARI YAPANLAR İNSAN OLAMAZ'

Edinilen bilgilere göre; Bodrum'da, köpek bulunan sokaklara ve evlerin bahçesine kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bırakılan zehirli tavuk etlerini yiyen sahipli veya sahipsiz köpekler telef oluyor. Sokaklarda bulunan kedi ve diğer hayvanların da hayatları tehlikede.
10 gün önce başlayan 'seri köpek katliamları'nın ilkinde iki Golden cinsi köpek tavuk etine konulan zehirle katledildi. 
Önceki gün de, yine aynı şekilde zehirlenmiş altı köpek bulundu. 
Acı içinde kıvranan köpekler hayvan severler tarafından yakındaki bir veteriner kliniğine götürülüp tedavi altına alındı. Veteriner hekimleri tarafından yapılan müdahale sonucunda bir tanesinin hayatı kurtarılırken beş köpek telef oldu. 
Dün Canan Avan'ın sevgili Doby'si zehirli tavuk verilerek katledildi.
Yine son olarak dün öğlenden sonra, yine aynı yerde can çekişen bir köpek daha bulundu.

'SERİ KATLİAMLAR DEVAM EDİYOR'

Bodrum'da yaşayan ve önceki gün sahiplenmiş olduğu köpeği, sevgili Doby'si katledilen Canan Avan, yaşananların insanlık dışı bir davranış olduğunu söyledi.

'Seri Köpek Katilleri'nin et veya tavuk etinin içine zehir koyarak köpekleri öldürdüklerini ifade eden hayvan sever Canan Avan, sevgili Doby'sini ve diğer köpekleri katleden ‘Seri Hayvan Katilleri’nin yakalanması için savcılığa dilekçe verdi...

Canan Avan, “Bu katliamları yapanlar insan olamaz. Doby'me, sevgili dostuma, insanlık dışı bir saldırı oldu. Zehir verilerek öldürüldü. Katiller eylemlerine devam ediyor. Arkadaşımın köpeği de tavuk verilerek zehirlendi. Köpek kustu ama artık nasıl zehirli bir ilaçsa hayvan öldü. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Belki kameralardan bir şey çıkar diye umutluyuz. Belediye’nin bu konuda çok hassas olduğunu, hayvanlara değer verdiğini biliyoruz. Katliamı yapan ‘Seri Hayvan Katilleri’nin yakalanması için belediye yetkilileri de çalışma yaptıklarını bildirdi. Bu acımasızlığı yapan ‘Seri Hayvan Katilleri’nin bir an önce yakalanmasını, hak ettikleri cezanın verilmesini istiyoruz" dedi.

HAYVAN SEVERLERDEN TEPKİ

‘Seri Hayvan Katliamları’, hayvan severlerin tepkisine neden olurken, Bodrum Hayvan Hakları Derneği de müdahil olarak savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Köpek katliamlarının devam ettiğini ifade ederek, suç duyurusunda bulunan hayvan severler de, “Katliamı yapan katillerin bir an önce bulunmasını istiyoruz. İnsanlık dışı bir olay bu. Hayvanları sevmeyen, insanları da sevmezmiş. Bunları yapanların insan olduğunu da sanmıyoruz.” Diyerek tepkilerini dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bulgaristan’dan Türk Filmine Ödül
Bulgaristan’dan Türk Filmine Ödül
Diadermine, LIFT+ Güneş Koruyucu Serisini Watsons ile Birlikte Tanıttı
Diadermine, LIFT+ Güneş Koruyucu Serisini Watsons ile Birlikte...