|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Brisa Sismik İzolasyonla, Deprem - Geçirmez Bina Farkındalığı 
  • Reklam

Brisa Sismik İzolasyonla, Deprem - Geçirmez Bina Farkındalığı 

Brisa, Sismik İzolasyon Çözümlerinin Yer Aldığı Yeni Web Sitesiyle Deprem-Geçirmez Bina Farkındalığını Artırıyor

14 Ağustos 2020 - 14:27

Brisa, Sismik İzolasyon Çözümlerinin Yer Aldığı Yeni Web Sitesiyle Deprem-Geçirmez Bina Farkındalığını Artırıyor 

Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation iştiraki Brisa, Bridgestone’un ürettiği kauçuk esaslı sismik izolatör ürünlerini 4 yıldır Türkiye’ye sunuyor. Yoğun deprem bölgesi olan Türkiye’de binaları depreme karşı koruyan bu yenilikçi çözümlerin yaygınlaşması ve farkındalığın artması için şirket, yeni bir web sitesi hazırladı.
Dünyanın en büyük 4. depremi olan 9.0 büyüklüğündeki 2011 Tohoku Depremi’nde, “0” hata/hasar ile %100 başarı gösteren Bridgestone sismik izolatörleri, Türkiye’de Brisa güvencesiyle konut ve özel sektörün kullanımına sunuluyor. 


Türkiye lastik pazarı lideri Brisa, Bridgestone tarafından üstün bir teknoloji ürünü olarak geliştirilen sismik izolasyon çözümlerinin Türkiye’de yaygınlaşması ve böylece can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Deprem riskinin yüksek olduğu, mevcut yapıların %75’inin birinci ve ikinci deprem bölgesinde yer aldığı Türkiye’de, binaların depreme karşı maksimum dayanıklılık kazanması için sismik izolasyon ürünlerinin bilinirliğini artırmaya odaklanan şirket, yeni bir web sitesi yayınladı.

'www.depremizolasyon.com/' linkiyle ulaşılabilen web sitesinde, Bridgestone’un sismik izolasyon teknolojilerine dair güncel bilgilerin yanı sıra genel olarak sismik izolasyona dair faydalı bilgiler ve öneriler de yer alıyor. 
Dünyanın en büyük lastik ve kauçuk şirketinden binaları depreme karşı koruyan çözümler 
Bridgestone, 1984 yılından beri sismik izolasyon teknolojilerini Japonya’da geliştiriyor ve üretiyor. Bugün, Bridgestone’un üretmekte olduğu sismik izolatörler, Tokyo İstasyonu, Los Angeles Yerel Yönetim Merkezi gibi simgesel binaların yanı sıra dünya çapında afet hazırlık merkezleri, devlet yönetim binaları, hastaneler, ticari alanlar, konutlar ve daha birçok çeşitli yapıda kullanılıyor. Türkiye’de Akbank Yeni Veri Merkezi Projesi ve Tüpraş Aliağa Rafinerisi Güçlendirme Projesi’nde Bridgestone izolatörleri kullanıldı. Bridgestone Sismik İzolatörler, Japonya, Türkiye, ABD, Tayvan, Endonezya, İtalya gibi ülkelerde yaklaşık 40 yıldır sayısız depremi başarıyla ve hasarsız şekilde atlatmaya devam ediyor. Bu yenilikçi sismik izolasyon sistemleri Türkiye’ye de Brisa güvencesiyle sunuluyor. 


Sismik izolasyon sistemleri, bir yapıyı esnek yapı destekleri ile yeryüzünden izole ederek sismik şokların yayılımını azaltmaya yardımcı oluyor böylece olası bir deprem durumunda hasar oluşma ihtimalini maksimum seviyede azaltıyor. Deprem anında en yüksek güvenlik seviyesini sağladığı gibi mobilyaların ve armatürlerin düşmesi sebebiyle oluşabilecek ikincil afet risklerini de azaltıyor. Böylece binalara deprem vakalarına karşı sıfır hasar, operasyonel devamlılık, sürdürülebilirlik ve tam koruma özellikleri kazandırarak hayati bir değer ve ekonomik anlamda yüksek bir avantaj sunuyor. 
Dayanıklılık süresi 60 yıldan fazla olarak tescillenen Bridgestone sismik izolasyon ürünleri, binaların temeline ya da ara katlara monte edilebiliyor. Kullanılan esnek yapı yastıklarının çapları 600 mm ve 1800 mm arasında değişiyor. Mevcut bir binayı güçlendirmek için de sismik izolasyon yöntemleri kullanılabiliyor. Bridgestone’un yenilikçi ürün ve sistemleri ile okullardan fabrikalara gökdelenlerden tarihi yapılara dek tüm binalara uygun çözümler üretilebiliyor.
Brisa’nın sismik izolasyon ürünleri ile ilgili detaylı bilgilere 'www.depremizolasyon.com/' üzerinden ulaşılabilir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Boğazda Mağduriyete İptal
Boğazda Mağduriyete İptal
Gergerlioğlu:
Gergerlioğlu: "Tarikatlar, İnönü Devri'nde patladı."