|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
British Council’den ’80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye ’
  • Reklam

British Council'den '80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye '

British Council, Türkiye'deki 80. Yılını kutlamak için 80 kadının ilham verici hikayelerini anlatıyor.

17 Aralık 2020 - 17:50

British Council, Türkiye'deki 80. Yılını kutlamak için 80 kadının ilham verici hikayelerini anlatıyor.

British Council, 1940'tan beri aralıksız olarak Türkiye'de faaliyetini sürdürüyor ve her gün uluslararası fırsatların hayata geçirmesini sağlıyor. British Council 80. Yıl dönümünde, yolları British Council ile son 80 yılda kesişen 80 kadının hikayesini paylaşıyor.

Altı haftalık kitle kaynak kampanyası, Haziran 2020'de 15 şehirde ve altmış yılda 100'den fazla hikayeyi bir araya getirmek için yürütüldü. 80 hikaye, çok çeşitli yaş, aktivite ve konumu temsil edecek şekilde seçildi.

British Council, cinsiyet eşitliğinin ve kadınların güçlendirilmesinin kapsayıcı, açık ve müreffeh toplumlar yaratmak için çok önemli olduğuna inanıyor ve WOW İstanbul Festival 2021 yaklaşırken kadınları ve kızları başarılarının altını çizerek kutlamak istiyor . 

Türkiye British Council Direktörü Cherry Gough şunları söyledi: Burada yer alsalar da olmasalar da büyüleyici hikayelerini paylaşan tüm kadınlara teşekkür etmek istiyorum. Yolumuzun kesiştiği kadınların çeşitliliğini görünce şaşırdım. Sosyal ve yaratıcı girişimciler, araştırmacılar, sanat ve kültür adamları, İngilizce dil öğretmenleri, UK mezunlar, İngilizce öğrenenler, sanat severler ve daha birçok hepsi, onlar British Council ile kesişti zaman hatırlayarak zevk umut vardır ... bunu duymaktan zevk aldığımız kadar! "

80 kadının ilham verici hikayelerini kutlamak ve yaygın bir şekilde paylaşmak için ' Kesişen yollar: 80 yıllık değişen hayatlar ' dijital projesi geliştirildi. Eğitimde, Sanatta ve İngilizcede öğrenme, paylaşma, seyahat etme ve işbirliği yapma fırsatlarının onları kişisel ve profesyonel olarak nasıl şekillendirdiğine ilişkin deneyimleri British Council'ın web sitesinde ve sosyal medya kanallarında okunabilir.

British Council'ın yıldönümünü eşsiz bir deneyime dönüştüren kadınları kutlayalım! Hikayelere https://www.britishcouncil.org.tr/about/80years-80women web sitesinden erişilebilir .

The British Council’s '80 Years, 80 Women, 80 Stories'

The British Council tells the inspiring stories of 80 women to mark its 80th Anniversary in Turkey. 

The British Council has been working in Turkey continuously since 1940 bringing international opportunities to life every day. In its 80th Anniversary, the British Council shares the stories of 80 women whose paths have crossed with the British Council in the past 80 years. 

The six-weeks crowdsourcing campaign was run to gather more than 100 stories across 15 cities and six decades in June 2020. 80 stories were selected to represent wide range of ages, activities, and location.  

The British Council believes that gender equality and women’s empowerment are crucial to creating inclusive, open, and prosperous societies and wants to celebrate women and girls by highlighting their achievements as WOW İstanbul Festival 2021 is approaching. 

Cherry Gough, Director Turkey British Council said: “I want to thank all those women who shared their fascinating stories, whether they’re included here or not. I was astonished to see the diversity of women our paths have crossed. There are social and creative entrepreneurs, researchers, arts and culture professionals, English language teachers, UK alumni, learners of English, arts lovers and many more...I hope they all enjoyed remembering the time they crossed paths with the British Council, as much as we enjoyed hearing about it!”

'Crossing paths: 80 years of changing lives' digital project has been developed to celebrate and widely share the inspiring stories of 80 women.  Their experiences about how opportunities to learn, share, travel and collaborate in Education, the Arts, and the English language have shaped them personally and professionally can be read on the British Council’s website and social media channels. 

Let’s celebrate women who turned the British Council’s anniversary into a unique experience! The stories can be accessed on https://www.britishcouncil.org.tr/about/80years-80women website. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
368 promil alkollü sürücü kaza yaptı,
368 promil alkollü sürücü kaza yaptı, " Hatalı ben değilim.."...
"Beni Samimiyetle Karşılayan Polis Meslektaşlarıma...