|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Bursa’da Ahıskalı Genç Cinayete Kurban Gitti

Bursa’da Ahıskalı Genç Cinayete Kurban Gitti

1,5 yaşındaki minik kızını ve hamile eşini Azerbaycan'da bırakarak çalışma için Türkiye'ye gelen Ahıska Türkü Süleyman Nüferov, patronundan alacağını talep edince canından oldu.

10 Temmuz 2018 - 23:02

Bursa’nın Yıldırım İlçesine bağlı Eğitim mahallesinde ikamet eden Ahıska Türkü Süleyman Nüferov, eski patronundan alacağını talep edince canından oldu.

Edinilen bilgilere göre; 26 yaşındaki Ahıska Türkü Süleyman Nüferov, 1,5 yaşındaki minik kızını ve hamile eşini Azerbaycan'da bırakarak çalışma için Türkiye'ye geldi...
Ailesine bakabilmek için Bursa'da bir işyerinde çalışmaya başlayan Süleyman Nüferov, patronundan maaşını alamamaya başladı...
Patronundan parasını talep eden Süleyman Nüferov, patronun bıçaklı saldırısına uğrayarak yaşamını yitirdi. Olay sırasında yanında bulunan iş arkadaşı ise yaralandı.

Taziye evi önünde toplanan Bursa'da yaşayan Ahıska Türkleri ise cinayeti tepki gösterdi.
Süleyman Nüferov’un yakınları, “ekmek parasi için 6aylik hamile eşini ve 1.5 yaşinda kızını bırakıp Azerbaycandan - Bursaya geldi. Bursa’da cuma günü vahşice katletmişlerdir. Bu cinayeti işleyenlerin ağır ceza almaları temennimizdir.” Diyerek tepki gösterdiler.

Bursa Ahıskalılar Derneği Başkanı Hamit Muzafferov işverenler ve Ahıskalı işçiler arasında sürekli bu tip olayların yaşandığını söyleyerek yetkilerden çözüm istedi.

Hamit Muzafferov, “Merhuma Allahtan Rahmet diliyoruz. Suçlunun bir an evvel cezalandırılmasını istiyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için yetkililerden gerekli hassasiyeti göstermelerini talep ediyoruz…” Dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kutay
    1 yıl önce
    Türk yurdunda mazlum soydaşlar dövülüyor, haksızlığa uğruyor, öldürülüyor. Gün birbirimize sahip çıkma günüdür. Bugün ona yarın size. Ahıska, Doğu Türkistan, Afganistan, Irak, Suriye, Batı Trakya, Özbekistan ve diğer Türk kökenli göçmen ve mülteciler birbirinize sahip çıkın. Gencecik kardeşimize içim acıdı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2020 Overwatch League Normal Sezon Programı Açıklandı
2020 Overwatch League Normal Sezon Programı Açıklandı
Grup Gündoğarken'in Konuğu Eda Baba Olacak
Grup Gündoğarken'in Konuğu Eda Baba Olacak