|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Büyükelçi; ‘Alman Vatandaşı, Kanun ve Asker Kaçağı...

Büyükelçi; ‘Alman Vatandaşı, Kanun ve Asker Kaçağı Çıktı’

Viyana Büyükelçiliği görevine atanmasıyla büyük tepki çeken 'Ülkücü Mustafa Erol'un Katil zanlısı' Ozan Ceyhun’un Türk Vatandaşı olmadığı, Alman vatandaşı, kanun ve asker kaçağı olduğu ortaya çıktı.

24 Şubat 2020 - 18:22

Viyana Büyükelçiliği görevine atanmasıyla büyük tepki çeken 'Ülkücü Mustafa Erol'un Katil zanlısı',  Ermeni soykırım yalanının savunucusu Ozan Ceyhun’un Türk Vatandaşı olmadığı, Alman vatandaşı olduğu, kanun ve asker kaçağı olduğu ortaya çıktı.

KANUN VE ASKER KAÇAĞI

Ülkücü Mustafa Erol’un 1977 yılından düzenlenen bombalı saldırı ile şehit edilmesiyle ilgili davada cinayet suçlamasıyla yargılanan ve geçtiğimiz günlerde Viyana Büyükelçisi olarak atanması ile büyük tartışma yaratan Ozan Ceyhun ile ilgili yeni gerçekler ortaya çıktı.
Ülkücü Mustafa Erol'un şehit edildiği Dev-Yol davası sanığı ve Ermeni soykırım yalanının savunucusu​​​​​​​ Ozan Ceyhun'un kanun ve asker kaçağı olduğu öğrenildi.

TÜRK VATANDAŞI DEĞİL, ALMAN VATANDAŞI

Uzun süre yurt dışında kaçak yaşamasının ardından davası düşen ve sonrasında AK Parti’den milletvekili aday adayı olan Ceyhun’un Türk Vatandaşı olmadığı Alman Vatandaşı olduğu da ortaya çıktı.

PASAPORTU İPTAL EDİLDİ

İstanbul'daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu'nu uzun namlulu silahlarla taradığı ve bombaladığı, Mustafa Erol isimli ülkücünün şehit olmasına yol açtığı iddiasıyla idamla yargılanan Dev-Yolcu Ozan Ceyhun, olayın hemen ardından Avusturya'ya kaçtı.

Hakkında kırmızı bülten çıkartılan ve gıyabında idam cezasıyla yargılanan Ozan Ceyhun bir süre kaldığı Avusturya'dan Almanya'ya geçti.

KIRMIZI BÜLTEN

Ardından Türkiye Cumhuriyeti Ozan Ceyhun'un pasaportunu iptal etti ve hakkında cinayetten kırmızı bülten çıkardı.

TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKTI

Ozan Ceyhun bunun üzerine kendi isteğiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıktı. Hakkındaki davalar zaman aşımından düşünce cebindeki Alman pasaportuyla önce KKTC'ye sonra Türkiye'ye geldi.

SARIGÜLE DANIŞMAN AK PARTİ’DEN ADAY

Ozan Ceyhun, siyasetçi Mustafa Sarıgül'e danışmanlık yaptıktan sonra anlaşılmaz bir şekilde AK Parti'ye dahil edildi ve İzmir'den milletvekili aday adayı oldu.

BÜYÜKELÇİ ATANDI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ozan Ceyhun’u Avusturya’nun başkenti Viyana’ya Büyükelçi olarak atadı... 
Ozan Ceyhun sosyal Medya hesabından "Allah utandırmasın" diyerek kararı duyurdu!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de Can kaybı 725'e, Vaka Sayısı 34 bin 109'a Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 725'e, Vaka Sayısı 34 bin 109'a Yükseldi
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan İkinci Faz Sosyal Yardım Açıklaması
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan İkinci Faz Sosyal Yardım...