|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Büyükelçi Önen’den Türk Turizmine Büyük Katkı
  • Reklam

Büyükelçi Önen'den Türk Turizmine Büyük Katkı

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, başarılı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyo

30 Ocak 2019 - 23:36 - Güncelleme: 31 Ocak 2019 - 02:13

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, başarılı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Yoğun çalışmaları, çeşitli ziyaretleri ve ziyaretçileri kabullerinin yanı sıra Çin Ulusal Müzesi’nde düzenlenen Çin’in açılım ve reformunun 40. yıldönümü faaliyetine katılan Çin Pekin Büyükelçimiz A. Emin Önen, Voice of Diplomacy Platformunun video çekimlerine de katılarak Çince bir mesajla Çin halkının Bahar Bayramını kutladı.

Büyükelçi A. Emin Önen, Asya Pasifik Uzay İşbirliği Örgütü (APSCO) Dış İlişkiler ve Hukuk Departmanı Genel Müdür Yardımcısı Aziz Koru ile de görüşerek, APSCO’nun 2018 yılındaki faaliyetleri ve önümüzdeki dönemde planlanan etkinlikleri hakkında bilgi aldı.

ÇİNLİ SANATÇI ŞANLIURFA’YA VE GÖBEKLİTEPE’YE HAYRAN KALDI

Türk Turizmine önemli bir katkı yapan ÇHC Pekin Büyükelçimiz A. Emin Önen girişimiyle “Romantik Türkiye” şarkısıyla fahri turizm elçisi ilan edilen Çin’in meşhur pop sanatçısı Xiao Zhang, Şanlıurfa’ya gönderildi.

Fahri turizm elçisi ilan edilen Çin’li pop sanatçısı Xiao Zhang Şanlıurfa’da coşkulu bir gezi yaptı. Şanlıurfa’yı ve Göbeklitepe’yi gezen Çin’in sevilen meşhur pop sanatçısı Xiao Zhang, hayran kaldığını söyledi.

Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine de katılarak çiğköfte yoğuran ve beraberinde gelenlerle halay çeken Çinli pop sanatçısı Xiao Zhang, 2017 yılında çıkardığı “Seni romantik Türkiye'ye götürmek istiyorum sevgilim” şarkısını seslendirdi.

TANITIMIMIZA CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK

“Romantik Türkiye” şarkısıyla fahri turizm elçisi ilan ettikleri Çin’in meşhur pop sanatçısı Xiao Zhang’ı Şanlıurfa’ya gönderdiklerini belirten ÇHC Pekin Büyükelçimiz A. Emin Önen, “Romantik Türkiye adlı şarkısıyla kendisini fahri turizm elçisi ilan ettiğimiz Çin’in meşhur pop sanatçısı Xiao Zhang bugün Şanlıurfa’daydı. Xiao Zhang’ı ağırlamamız, Göbeklitepe yılı vesilesiyle tanıtımımıza ciddi katkı sağlayacaktır. Takip edebildiğimiz kadarıyla Şanlıurfa’yı bayağı gezmiş, sevmiş ve beğenmiş. Sıra Gecesine de katılmış. Hele Çiğköfte yoğurmakta yakışmış gerçekten. Çinli genç sanatçıya teşekkür ediyoruz.” Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Yaşanabilir Caddeler ve Sokaklar' Paneli Düzenlendi
'Yaşanabilir Caddeler ve Sokaklar' Paneli Düzenlendi
Vali Gürel, Trafik Haftası'nda kural ihlali yapan sürücüleri uyardı
Vali Gürel, Trafik Haftası'nda kural ihlali yapan sürücüleri...