|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
"Çanakkale’yi geçilmez yapan aziz şehitlerimizi minnetle...
  • Reklam

"Çanakkale'yi geçilmez yapan aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz."

KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Derneği (POLEMDER) İstanbul Halkalı Şube Başkanı Muharrem Karaağaç, " Çanakkale'yi geçilmez yapan aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz." dedi

17 Mart 2021 - 11:45 - Güncelleme: 17 Mart 2021 - 13:07

KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Derneği (POLEMDER) İstanbul Halkalı Şube Başkanı Muharrem Karaağaç, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklmada, " Çanakkale'yi geçilmez yapan aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz." dedi 

Başkan Karaağaç, Çanakkale Deniz Zaferi’nin Türk Milleti’nin onurlu direnişini gösteren en önemli zafer olduğunu söyledi.

Başkan Muharrem Karaağaç, “Milletimizin kaderini ve dünya tarihinin de akışını değiştiren Çanakkale Zaferi’nin komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Çanakkale’de özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi veren aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun..” dedi.

Kısa adı POLEMDER olan Genel Merkezi İstanbul'da bulunan Genel Başkan görevini emekli Emniyet Müdürü Mustafa Acar'ın yürüttüğü ve Türkiye genelinde 43 şubesi ile faaliyet gösteren kamu yararına çalışan (KYÇ) Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği İstanbul Halkalı Şube Başkanı Muharrem Karaağaç'ın Yönetim Kurulu Adına , 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümü dolayısıyla Haber Merkezi Müdürümüz Halis Kahraman'a yaptığı açıklamada, 18 Mart 1915’te kazanılan Deniz Zaferi’nin, Çanakkale’yi denizden geçmeyi planlayan emperyalist güçlerin hüsranıyla sonuçlandığını, bu zaferin millete büyük güç ve moral vererek milletin direniş gücünü artırdığını vurguladı.

Muharrem Karaağaç şunları söyledi:

“Çanakkale Zaferimiz, bağımsızlığı ve vatanı için kahramanca mücadele eden milletimizin onurlu direnişini gösteren tarihimizin en önemli zaferidir. Bu zafer emperyalizme karşı tarihi özgürlük ve bağımsızlık direnişine, mücadelesine sahne olduğu gibi; aynı zamanda tarihin gördüğü en büyük devrimcinin de tarih sahnesine çıkmasına da vesile olmuştur.

Canları ile vatan topraklarını koruyan, kollayan tüm Şehitlerimize minnettarız. Milletimizin gönlünde erişilmez bir yer alan başta Çanakkale Şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını bir kez daha saygı, rahmet ve gönül borcuyla anıyoruz.”

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hisse Senedi İşlem Hacmi Rekor Kırdı
Hisse Senedi İşlem Hacmi Rekor Kırdı
Karsan'a, 'Şiddete Sıfır Tolerans' Eğitimi
Karsan'a, 'Şiddete Sıfır Tolerans' Eğitimi