|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
CHP’den Yılmaz’ın Adaylığı Şentop’a Kahkaha Attırdı
  • Reklam

CHP'den Yılmaz'ın Adaylığı Şentop'a Kahkaha Attırdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, 'Kılıçdaroğlu aday olmadığı taktirde' 24 Haziran'da yapılacak erken genel seçimlerde Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı. Yılmaz'ın adaylığını canlı yayında öğrenen AKP Meclis Komisyon Başkanı Mustafa Şentop'un ilk tepkisi canlı yayında 'kahkaha atmak' oldu.

20 Nisan 2018 - 12:33

‘Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanlığı için adayı kim’ sorusu sıkça tartışılırken CHP’den sürpriz bir isim adaylığını açıkladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, açıklama yaparak cumhurbaşkanlığına aday olduğunu duyurdu. Yılmaz “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmaması halinde cumhurbaşkanlığına adayım” ifadesini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ADAYLIK AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda cumhurbaşkanlığı için aday olup olmayacağı sorulması üzerine bir açıklama yaparak, “Benim adaylığıma gelince, bizim partimizin bir özelliği vardır Cumhurbaşkanlığı adaylarını ben değil, onu Parti Meclisimiz, yetkili organlarımız belirlerler. Dolayısıyla biz önümüzdeki günlerde Parti Meclisimizi toplayacağız, adayımızı da böylece belirlemiş olacağız.” demişti.

ŞENTOP CANLI YAYINDA KAHKAHA ATTI

Öztürk Yılmaz’ın bu kararını açıklandığı sıralarda CNN Türk’te canlı yayında açıklamalarda bulunan AKP’li Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, adaylık kararını duyduğu sırada kahkaha atarak şunları söyledi; “CHP kimi aday gösterecek, seçime nasıl girecek, nasıl sonuç alacak tartışmaları bence ertelenecek, Cumhuriyet Halk Partisi bir bütün olarak seçime girebilecek mi tartışması bence yaşanacak.‘

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyülü Bir Evrende Yaşadığımızın Farkında Mısınız?
Büyülü Bir Evrende Yaşadığımızın Farkında Mısınız?
Bakan Soylu'ya Hakaret Eden Şüpheli, 'Öfke Kontrolü' Seminerine Katılacak
Bakan Soylu'ya Hakaret Eden Şüpheli, 'Öfke Kontrolü' Seminerine...