|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un 10 Kasım Anma...
  • Reklam

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un 10 Kasım Anma Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82’nci yılında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, anma mesajı yayınladı.

09 Kasım 2020 - 20:34

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82’nci yılında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, anma mesajı yayınladı.

Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938 tarihinde istirahat ettiği Dolmabahçe sarayındaki odasında saat 09.05’te ebediyete intikal edişinin 82’nci yılında, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, bir anma mesajı yayınladı.

“O’NUN DÜŞÜNCELERİNE VAKIF OLMUŞ, YARINLARI UMUT DOLU BİR TÜRKİYE TEMENNİ EDİYORUM”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerinin ışığında sorunların çözülebileceğini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, “Kurduğu Türkiye Cumhuriyet’i ile onlarca yıllık savaşlardan yorgun düşmüş bir halkı, ışığını kaybetmiş bir ulusu yenide ayağa kaldıran, verdiği mücadelelerle kendini bilim ve akıl yoluna adayan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışının 82’nci yılında bizlere emanet ettiği değerli daha iyi anlamalı ve daha iyi sahip çıkmalıyız. İçinde bulunduğumuz günlerde O’nun düşüncelerine karşı çıkanlar, halkına sunduğu üstün değerleri bir hiç gibi görenler ve anısını silmek için çabalayanlar mevcut. Bu girişimlerin sonunda ne yazık ki ülkemiz ekonomide, siyasette, eğitimde ve farklı alanlarda sorunlar yaşamakta. Bu sorunlarla baş etmenin yolu ise yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini anlamakla mümkün.  O’nun, bugün bile bizlere ışık tutan, ‘Uygarlık yolunda başarı yenileşmeye bağlıdır. Sosyal hayatta, iktisadi hayatta, ilim ve fen sahasında başarılı olmak için yegâne gelişme ve ilerleme yolu budur’ sözünü bir yaşam felsefesi olarak benimsemeliyiz. Düşünceleri, icraatları ve yaşantısıyla bedenen aramızda olmasa bile halkına yol gösteren Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı, özlem, minnet ve rahmetle anıyorum. O’nun düşüncelerine vakıf olmuş, yarınları umut dolu bir Türkiye temenni ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polislerin özel hayatını düşünüyorsanız, 3600'ü verin..!
Polislerin özel hayatını düşünüyorsanız, 3600'ü verin..!
Polislerce sürücülere şapka, düdük, maske hediye edildi
Polislerce sürücülere şapka, düdük, maske hediye edildi