|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Çocuklar; Filmlerini, Oyunlarını, Yapay Zeka Robotlarını Yapacak
  • Reklam

Çocuklar; Filmlerini, Oyunlarını, Yapay Zeka Robotlarını Yapacak

Dijital Yıldızlar Teknoloji Sömestr Kampında, çocuklara kodlama öğretilecek ve çocuklar; kendi filmlerini, oyunlarını ve yapay zeka robotlarını yapacak

07 Ocak 2019 - 17:11

Dijital Yıldızlar Teknoloji Sömestr Kampında, çocuklara kodlama öğretilecek ve çocuklar; kendi filmlerini, oyunlarını ve yapay zeka robotlarını yapacak

Çocuklar için kodlama, oyun geliştirme, yapay zeka eğitimleri veren Dijital Yıldızlar Geleceğin Akademisi, çocukların uzay ve bilim meraklarını kodlama, oyun ve yapay zekayla arttıracak bambaşka bir sömestr kampı sunuyor. Çocuklar, kendi oyuncaklarını yaparak, kendi geleceklerini ve ülkenin geleceğini şekillendirecekler.

Dijital Yıldızlar Geleceğin Akademisi tarafından, 21- 25 Ocak 2019 ve 28 Ocak- 1 Şubat 2019 tarihleri arasında, “Dijital Yıldızlar Teknoloji Sömestr Kampı” düzenleniyor. Kampa katılacak 7-9 ve 10-13 yaş aralığında çocuklara, erken yaşta kodlama, tasarım odaklı düşünme, mobil oyun geliştirme gibi günlük yaşamlarında teknolojiyi faydalı kullanmaları öğretilecek.

Sabah grubu 9.30-12.30 ve öğlen grubu 13.30-16.30 olan haftalık kursun kamp ücreti, kişi başı 450 TL’dir. Sömestre tatilinde 7-9 yaş grubu için 4 sınıf ile 10-13 yaş grubu için 2 sınıf açılacaktır. Konuyla ilgili dijitalyildizlar.com sitesinden, 0212 442 07 75 veya 0534 012 82 61 numaralı telefonlardan bilgi alınabilir. 

Türkiye’nin geleceğini, kodlama öğrenen çocuklar yazacak

Sömestr kampları ile ilgili bilgi veren Dijital Yıldızlar Geleceğin Akademisi Kurucusu Levent Karadağ şunları söyledi:

“Yeni bir çağ başladı bu çağın adı “Dijital Çağ”, çağın ana dili “kodlama”dır. Birçok popüler meslek yakın zamanda tarihe karışacak ve yüzlerce yeni meslek icat edilecek, mesleklerin temelinde kodlama ve tasarım odaklı düşünce vardır. Çocukların sömestr kampını verimli, eğlenceli, bilimsel merakını arttıracak çoğunluğu ülkemizde ilk kez verilecek eğitimler düzenledik. Hedefimiz geleceği mesleklerinin ve geleceği şekillendirecek teknolojilerin temelini, çocuk yaşta öğreterek, teknoloji alanında uluslararası alanda başarılara imza atacak nesiller yetiştirmektir. Sömestr kampımızda çocuklar, kendi oyuncaklarını ve animasyon karakterlerini, filmlerini, oyunlarını, yapay zeka robotlarını yapacaklar. Eğitimlerimizde, çocukların bilimsel meraklarını ve hayal gücü kaslarını geliştirmeleri için, uzay, bilim ve hayal atölyelerinde öğrendiklerini uygulayacaklar ve kendi tasarladıkları 3 boyutlu ürünleri 3D yazıcıdan bastırma fırsatı elde edecekler” dedi.  

Dijital Yıldızlar Geleceğin Akademisi Hakkında:

Teknolojiyi kullanma becerisi kişi, kurum ve ülkelerin geleceğinin ne şekilde tasarlanacağını belirleyecektir. Yakın bir gelecekte birçok mesleği robotlar yapacağı için geleceğin uzmanları, teknolojiyi kullanma becerisi yüksek kişilerden oluşacaktır. Dijital Yıldızlar; dijital bir dünyaya doğan çocukların, eğitimini ileri teknoloji eğitim programlarıyla destekleyen bir kişisel gelişim atölyesidir.

Dijital yaşama uyum sağlamaya çalışan aileler ve çocukları için yaratıcı eğitim programları bulunan atölyelerimizde; çocuklar eğlenerek öğrenirken, zihinsel ve el becerilerini kullanarak öğrendiklerini uygulamaya dönüştürürler. Dünya’da uygulanan en güncel teknolojik eğitim programlarının yer aldığı eğitim programlarımız, Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen isimlerinin danışmanlığında hazırlanmıştır.

Dijital Yıldızlar, Türkiye’de 30 yıl önce çocuklara ilk kodlama dersini veren ve bilişim sektöründe yıllarca uluslararası firmalara danışmanlık hizmeti veren Levent Karadağ tarafından kurulmuştur. Dijital Yıldızlar Geleceğin Akademisi, ülkemizin genç dahilerini keşfetme ve mucit çocuklar yetiştirmek için ulusal ve uluslararası işbirliği gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
#BirBakmışız Hükümet, polislere 3600 ek gösterge vermiş..!
#BirBakmışız Hükümet, polislere 3600 ek gösterge vermiş..!
3600 Ek Gösterge Bekleyen Polisler,TELE 1 TV izledi
3600 Ek Gösterge Bekleyen Polisler,TELE 1 TV izledi