|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Çocuklar şimdi TRT TV’de TRAFİK TAYFA izliyor..!
  • Reklam

Çocuklar şimdi TRT TV'de TRAFİK TAYFA izliyor..!

TRT Çocuk ekranlarında 3 Ekim'den itibaren yeni bir çizgi dizi başladı. Çocukların trafik bilinci kazanmasını amaçlayan çizgi dizi film çocuklar tarafından ilgiyle izleniyor..

05 Ekim 2020 - 14:38 - Güncelleme: 05 Ekim 2020 - 16:11

TRT Çocuk ekranlarında 3 Ekim'den itibaren yeni bir çizgi dizi başladı. Çocukların trafik bilinci kazanmasını amaçlayan çizgi dizi film çocuklar tarafından ilgiyle izleniyor..Merkezi İstanbul'da bulunan Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği'nin Yönetim Kurulu üyesi ve Basın Sözcüsü Halis Kahraman, TRT Çocuk ekranlarında yeni yayınlanmaya başlayan "Trafik Tayfa" isimli yeni çizgi film hakkında " Çizgi dizide çocukların trafik bilinci kazanması amaçlanıyor ve hem eğitsel hem de eğlendirici sahneler ekranlara geliyor. Çocuklar bu eğitici çizgi filmden trafik kurallarına uymaları gerektiğini hem erken yaşda öğrenecek, hem de onlarda trafik bilincini aşılayacak.. Ayrıca,çocuklar fahri trafik polisi olarak kurallara uymayanları uyaracak..TRT Çocuk TV kanalı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı'nın birlikte yürüttükleri bu projeyi dernek olarak destekliyoruz.. " ifadelerini kullandı.

TRAFİK TAYFA NE ZAMAN SAAT KAÇTA YAYINLANIYOR ?

Trafik Tayfa, 3 Ekim itibarıyla TRT Çocuk ekranlarından yayınlanmaya başladı. Her hafta sonu saat 11.05, 15.55 ve 19.20'de yayınlanacak.

TRAFİK TAYFA KONUSU NEDİR?

Çocukların trafikte geçirdiği sürenin giderek artması ve araç trafiği kadar yaya trafiğinin de yoğunlaşması ile birlikte trafik kurallarının erken yaşta öğrenilmesini amaçlayan "Trafik Tayfa", çocuklara macera dolu anlar yaşatırken; fahri trafik polisi olarak kurallara uymayanları uyarmalarını sağlayacak.

Çizgi dizinin kahramanlarından Hayri'nin 'Kırmızı Düdük Kampanyası'ndan haberdar olması ve mahalledeki polis karakolunu ziyareti, yeni bir dönemin de başlangıcı olur

Tüm programlarında pedagojik denetim ve değerlendirmeler ile yayın hayatını sürdüren TRT Çocuk, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı ile birlikte yürütülen bu projede de aynı hassasiyetlere dikkat edildi.

ÇOCUKLAR TRT ÇOCUK EKRANI KARŞISINA KOŞUYOR 

Televizyondaki yüksek izlenme oranları ve beyaz perdedeki gişe rekorları ile büyük bir başarı elde eden Rafadan Tayfa'nın yeni serisi "Trafik Tayfa" TRT Çocuk ekranlarında yayınlanıyor...

Dizi çizgi film de eğlenceli bir mücadelenin sonunda fahri trafik polisliği unvanı alan Hayri, trafik denetimlerini artırır. Hayri bu yeni görevine zaman zaman kendini kaptırıp mahallede işleri biraz karıştırsa da sorumluluğunu layıkıyla yerine getirir.

 

TR HABER AJANSI-** ÖZEL HABER-** AHMET KAPLAN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yunus Ekşi: 'Merkez Bankası Tahterevalli Uygulamasının Dışına Çıkmalıdır'
Yunus Ekşi: 'Merkez Bankası Tahterevalli Uygulamasının Dışına...
'Faiz İndirimi' Kararının Ardından Dolar ve Avro Fırladı
'Faiz İndirimi' Kararının Ardından Dolar ve Avro Fırladı