|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Çubarov’un Kırım’a Yürüyüş Planı İşgalci ve...
  • Reklam

Çubarov'un Kırım'a Yürüyüş Planı İşgalci ve İşbirlikçilerde Panik Yarattı

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov, Kırım Tatarlarının 2 Mayıs 2020 tarihinde işgal edilen Kırım’a düzenlemeyi planladığı “Dünya şiddete ve işgale karşı. Onur yürüyüşü”ile ilgili yaptığı açıklamaları, Kırım’ın işgalci yönetiminde panik yarattı.

23 Ocak 2020 - 17:12 - Güncelleme: 22 Şubat 2020 - 17:44

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov, Kırım Tatarlarının 2 Mayıs 2020 tarihinde, "işgal edilen Kırım"a düzenlemeyi planladığı “Dünya şiddete ve işgale karşı. Onur yürüyüşü”ile ilgili yaptığı açıklamaları, Kırım’ın işgalci yönetiminde panik yarattı.

KTMM Başkanı Çubarov’un açıklamasını yorumlayan Kırım’ın sözde Başkanı Sergey Aksyonov yaptığı küstah açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Eğer iş gerçekten sınırı yasa dışı geçmeye ve Rus toprağına girmeye kadar varırsa, bu eylemler tabii ki sert bir şekilde bastırılacaklar.”

SÖZDE SENATÖRDEN “PROVOKASYON” DEĞERLENDİRMESİ

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’dan, Rusya Federasyon Konseyi’nin sözde senatörlüğüne seçilen Kırımlı işbirlikçi Sergey Tsekov ise, Kırım’a yapılmaya planlanan yürüyüşü “provokasyon” olarak değerlendirdi ve KTMM Başkanı Çubarov’u “provokatör” olarak adlandırdı.

KIRIM TATAR MİLLİ MECLİSİNE TERÖRİST YAKIŞTIRMASI!

Kırım Tatar Milli Meclisini “terörist” ilan ederek, Kırım’daki faaliyetlerini durduran ve kapatan sözde eski savcı, sözde milletvekilli Natalya Poklonskaya ise yürüyüşe katılanları “balonlarla süslenmiş tutuklu nakil araçlarıyla” karşılamayı teklif etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaza Kurbanı Polis Törenle Memleketine Uğurlandı
Kaza Kurbanı Polis Törenle Memleketine Uğurlandı
1978 model Anadol otomobiline gözü gibi bakıyor..!
1978 model Anadol otomobiline gözü gibi bakıyor..!