|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Cumhurbaşkanı Erdağan’a AÇIK MEKTUP
  • Reklam

Cumhurbaşkanı Erdağan'a AÇIK MEKTUP

Polis Emeklileri Hak Arama Platformu üyeleri, 10 Nisan Polis Günü arifesinde polislerin özlük ve sosyal haklar içeren taleplerini duyurmak amacıyla, sosyal medyada yer alan polis grup sayfalarında "Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup " başlıklı ortak açıklama paylaştı.

10 Nisan 2021 - 23:03 - Güncelleme: 16 Nisan 2021 - 01:41

Polis Emeklileri Hak Arama Platformu üyeleri, 10 Nisan Polis Günü arifesinde polislerin özlük ve sosyal haklar içeren taleplerini duyurmak amacıyla, sosyal medyada yer alan polis grup sayfalarında "Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup " başlıklı ortak açıklama paylaştı.

Polis Emeklileri Hak Arama Platformu'nun ortak açıklaması'nda şu ifadeler yer aldı :  

" POLİS EMEKLİLERİ HAK ARAMA PLATFORMU ORTAK AÇIKLAMASI

CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A  AÇIK MEKTUP..

Sayın Cumhurbaşkanımız;

Anayasamızın, “Ücrette Adalet Sağlanması” başlıklı 55.maddesinde yazılı; "Devletin, çalışanların yaptıkları işe uygun adaletli bir ücret elde etmeleri için gerekli tedbirleri alır” hükmüne, “Eşit işe, eşit ücret” ve “Adalet Mülkün Temelidir” ilkesine, Polisin, "emsal" görev yaptığı Jandarma ile gerektiğinde yurtiçi ve yurt dışında müşterek görev yapmasına rağmen; 1995 yılında, “öğrenim durumuna bakılmaksızın, bir defaya mahsus olmak üzere” Polisin emsal görev yaptığı Jandarma’ya artan oranda verilen 3600 ek gösterge bugüne kadar polise verilmemiştir.

Hizmet süresi aynı olan emekli polis memuru emsali olan jandarma astsubayına göre; emekli aylığında yaklaşık % 30, ikramiyesinde ise yaklaşık % 15 daha az almaktadır.

Diğer devlet memurları, bayram ve yılbaşı gibi özel günlerde idari izinli iken çalışmak zorunda olan polisler, emekli olduğunda asgari ücret düzeyinde verilen emekli maaşı sebebiyle iş “bulabilirse“ çalışarak geçimini sağlamaktadır.

Polis, mesai mefhumu gözetmeden “ağır çalışma şartları” ve sürekli hayati tehlike riskli ve stres altında çalıştığı, sık sık görevi bitiminde “ikinci bir emre kadar” göreve devam ettirildiği ve “ek görevler” verildiği için kendisini motive edecek sosyal ve kültürel faaliyetlerden mahrum kalmaktadır.

Polis, Jandarmaya verilen 3600 ek göstergesinin polise de verilmesi istemiyle Anayasa Mahkemesine açtığı davanın; Polis ve Jandarmanın görev alanının birbirinden “farklı” olduğu, jandarmanın savaşta da görevinin olduğu gibi “makul olmayan gerekçelerle haksız olarak ret edilmesi” bizleri yüksek makamınıza başvurmak zorunda bırakmıştır.

Ülkemizin bekası ve vatandaşımızın güvenliği için sürekli hayati tehlike riski altında görev yaparken binlerce şehit vererek kendi çocuklarını yetim bırakan, FETÖ’nün, Devletimizi ele geçirmek için yaptığı darbe girişimi esnasında hayatları pahasına yaptığı operasyonlarla darbe girişiminin önlenmesinde kilit rol oynayan;

Twitter’de; “Darbe girişiminin başarısızlığa uğramasında büyük katkısı olan Emniyet Teşkilatımızın her bir mensubuna en kalbi şükranlarımı sunuyorum” diyerek takdirlerinizi alan polislere; Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıldönümü vesilesiyle,

2021 yılı içinde, polise 3600 ek göstergesi hakkının verileceğini müjdeleyerek; aynı bakanlığa bağlı olarak görev yapan polis ve jandarma arasındaki ücret adaletsizliğine son verilerek “adaletin yerini bulmasında” inisiyatif almanız dileğiyle;

Yüksek takdirlerinize sunuyoruz.

POLİS EMEKLİLERİ HAK ARAMA PLATFORMU

01. Polis Haklarını Koruma Platformu

02. Türkiye E Polisler Platformu

03. Polisin Sesi Ve haklarını Koruma Platformu

04. Polisin 3600 Ek Gösterge Ve Özlük Hakları Kampanyası

05. Emniyet Mensupları

06. EM-PO Emekli Polisler Federasyon Girişimi

07. Polis Meydanı

08. Atatürkçü Polisler

09. Antalya Polis Emeklileri Yardım Ve Dayanışma Platformu

10. Mersin Emekli Polisler Birliği

11. Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Sosyal Yardım Derneği.

12. Tüm Emekli Emniyet Mensupları Güç Birliğine Davet Portalı

13. Polis Emeklileri Hak Arama Ve Haber Portalı

14. Polemses Radyo Ve Haber Sitesi

15. Polis Emeklleri TV YOUTUBE kanalı

16. Ankara Başkent Polis Emeklileri

17. Akdeniz Polis Emeklileri Grubu

18. İstanbul Polis Emekleri Grubu

19. Polis Emeklileri Platformu "

 

TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alan Memnun Satan Memnun Fiyatı
Alan Memnun Satan Memnun Fiyatı
Hisse Senedi İşlem Hacmi Rekor Kırdı
Hisse Senedi İşlem Hacmi Rekor Kırdı