|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

’Cumhurbaşkanı Erdoğan Rahatsızlık Duyuyor’
  • Reklam

'Cumhurbaşkanı Erdoğan Rahatsızlık Duyuyor'

Gazeteci Abdulkadir Selvi, özellikle sosyal medyada gündem olan rejim tartışmalarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rahatsızlık duyduğunu yazdı.

29 Temmuz 2020 - 08:50

Gazeteci Abdulkadir Selvi, özellikle sosyal medyada gündem olan rejim tartışmalarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rahatsızlık duyduğunu yazdı.

Ayasofya Camii'nin ibadete açıldığı sırada, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın okuduğu Cuma hutbesindeki sözleriyle başlayan tartışma, bir kesim tarafından yapılan 'Hilafet çağrılarıyla' adeta zirve yaptı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, hilafet tartışmasının suni bir gündem olduğunu ve bu tartışmaların zihinleri bulandıracağını, gereksiz kutuplaşmalara kapı aralayacağını belirterek "Hilafet tartışması bizi hedefimizden saptırır." ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN, REJİM TARTIŞMASINDAN RAHATSIZ
Özellikle sosyal medyada devam eden tartışmayla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ne düşündüğü merak konusu olurken, gazeteci Abdulkadir Selvi konuyla ilgili İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun'la konuştuğunu yazdı.

Hürriyet Gazetesi'ndeki "Cumhurbaşkanı Erdoğan bu tartışmalar için ne diyor?" başlıklı yazısında İletişim Başkanı Altun'un kendisine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rejim tartışmasından rahatsız olduğunu aktardığını yazan Selvi, "Erdoğan, suni rejim krizleri üzerinden yeni vesayet odakları oluşturulmasına izin vermez." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Telefon dolandırıcıları yaşlı kadının uyanıklığıyla yakalandı
Telefon dolandırıcıları yaşlı kadının uyanıklığıyla...
Yolcular şoförü iki kez uyarmış..!
Yolcular şoförü iki kez uyarmış..!