|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Uçum’dan OHAL Açıklaması?

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Uçum'dan OHAL Açıklaması?

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Başdanışmanı Mehmet Uçum, büyük tartışmalara neden olan OHAL süresiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.

17 Ocak 2018 - 01:50

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Başdanışmanı Mehmet Uçum, büyük tartışmalara neden olan KHK İhraçları ve Mağdurları ile OHAL süresiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Mehmet Uçum, "Yeniden olgunlaşan durumlar ortaya çıkmazsa, bunu siyasi iradenin değerlendireceğini düşünüyorum." Dedi...

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Başdanışmanı Mehmet Uçum, CNN Türk’te yayınlanan programda KHK İhraçları ve Mağdurları ile OHAL hakkında açıklamalarda bulundu. 

OHAL’in ne zaman biteceği konusunda bilgiler veren Uçum, “Terörle mücadele, sınır güvenliği ve FETÖ ile mücadele konusunda farklı durumların gelişme ihtimali olabilir. OHAL’i gerektirecek herhangi bir konu bundan sonraki süreçte ortaya çıkmazsa, bunu siyasi iradenin değerlendireceğini düşünüyorum. En azından böyle bir objektif bakış açısıyla meselenin ele alındığını biliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya'da Helikopter destekli TRAFİK DENETİMİ
Antalya'da Helikopter destekli TRAFİK DENETİMİ
Gazi polis ev ziyaretinde bulunan müdüre teşekkür etti
Gazi polis ev ziyaretinde bulunan müdüre teşekkür etti