|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
’Cumhuriyetimizi Tam Demokrasiyle Taçlandıracağız’
  • Reklam

'Cumhuriyetimizi Tam Demokrasiyle Taçlandıracağız'

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye Cumhuriyeti’ni tam demokrasiyle taçlandıracaklarını belirterek, “Millete karşı görevimizi yapmış olmanın iç huzurunu yaşayacağız. Önümüzdeki dönemde beş büyük hedefimiz var. Bunlardan en önemlisi hukuk devleti ve adalettir, bunun için savaşacağız.” dedi.

09 Ekim 2017 - 05:18

CHP Başakşehir İlçe Başkanlığı’na bağlı Boğazköy Şubesi’nde CHP’ye yeni katılımlar nedeniyle düzenlenen törene Grup  Başkanvekili Engin Altay, İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, milletvekilleri Tuncay Özkan, Dursun Çiçek, Zeynel Emre, Sibel Özdemir, PM Üyesi Canan Kaftancıoğlu, Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat ile yeni üyeler ve partililere katıldı.

Altay, yaptığı konuşmada, “Arkadaşlarımızın katıldığı aslında CHP’den daha ziyade, hak, hukuk, adalet, huzur, barış ekseninde bir büyük demokrasi mücadelesinde bize yol arkadaşlığı yapmaktır” dedi.

‘Beş büyük hedef’

Yeni dönemin demokrasi mücadelesi dönemi olduğunu anlatan Altay şunları kaydetti: “En çok kullanacağımız kelime, en çok konuşacağımız iş, kaybettiğimiz, Ak Parti’nin tahrip ettiği demokrasidir. Bizler 1923’te demokrasiyi bu millete bahşettik. Bizler demokrasiyi 1950’de bu ülkeyle, bu cumhuriyetle tanıştırdık. İnşallah sizlerle birlikte 2018’de cumhuriyetimizi tam demokrasiyle taçlandıracağız. Millete karşı görevimizi yapmış olmanın iç huzurunu yaşayacağız. Önümüzdeki dönemde beş büyük hedefimiz var. Bunlardan en önemlisi hukuk devleti  ve adalettir, bunun için savaşacağız. İkincisi üretim ekonomisidir, bunun  mücadelesini vereceğiz. Üçüncüsü sosyal devleti yeniden inkişaf etmektir.  Dördüncüsü eğitim ama dogmatik değil, bilimsel ve laik eğitimdir. Son olarak tüm  bunların sonsuzluğa kadar sürdürülebilir olmasının mücadelesini vereceğiz. İşin  özü budur. Partimizin yeni dönemdeki stratejisi budur.”

Demokrasiyi hak ettiği,  milletin özlediği noktaya, sosyal hukuk devletini literatürdeki tanımına uygun noktaya getireceklerini belirten Altay, “Bu mücadelede yılmak, pes etmek yok. Birleşe birleşe kazanacağız.  Kazancımızın adresi demokrasidir” dedi.

‘Bunlar ayrıştırdı’

CHP İl Başkanı Canpolat da ülkenin birliğe, beraberliğe ihtiyacı olduğunu, belirterek şunları söyledi: “Çünkü bu ülkeyi yönetenler, bu ülkeyi Kürt, Alevi, Sünni diye ayrıştırdı. Bölgecilik, ırkçılık yaptılar, bu ülkeyi çekilmez hale getirdiler. Uluslararası dış politikada ülkemizi yalnızlaştırdılar. Şimdi çıkış noktası bulamıyorlar,  kaçacak yer arıyorlar. Halkın oylarıyla seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nı görevden aldılar. Yönetemiyorlar, yönetecek noktada değiller. Gitmeye hazırlar, biraz daha omuz omuza, biraz daha birlikte olalım.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından partiye yeni  katılan üyelere rozetleri takıldı, partililere ve vatandaşlara aşure ikram edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dışişleri Bakanlığı: Suriye'de Kimyasal Silah Kullanıldığı Tespit Edildi
Dışişleri Bakanlığı: Suriye'de Kimyasal Silah Kullanıldığı...
Kısmi kapanma dönemi başlıyor! Erdoğan Ramazan tedbirlerini Açıkladı
Kısmi kapanma dönemi başlıyor! Erdoğan Ramazan tedbirlerini...