|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

DATÜB ’Türkiye Güvenli Liman’

DATÜB 'Türkiye Güvenli Liman'

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov ABD Temsilciler Meclisi’nde gündeme gelen sözde Ermeni iddialarını içeren tasarı hakkında “Amerika Kongresi’nde alınan karara karşı Türkiye’nin yanındayız, Türkiye'yi haklı mücadelesinde yalnız bırakmayacağız’.” dedi.

03 Kasım 2019 - 23:05 - Güncelleme: 04 Kasım 2019 - 03:54

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov ABD Temsilciler Meclisi’nde gündeme gelen sözde  Ermeni iddialarını içeren tasarı hakkında “Amerika Kongresi’nde alınan karara karşı  Türkiye’nin yanındayız, Türkiye'yi haklı mücadelesinde yalnız bırakmayacağız’.” dedi.

Ziyatdin Kassanov yaptığı yazılı açıklamada '' ABD Temsilciler Meclisince kabul edilen  sözde Ermeni iddialarına ilişkin tasarı tarihi gerçeklerle örtüşmemektedir.Türkiye üzerinden Türk Dünyası baskı altında tutulmak istenmektedir.Türkiye hedefe alınarak dünyanın dört bir yanında bulunan Türkler baskı altında tutulmak istenmektedir''dedi.

''Türkiye güçlüyse biz varız''
DATÜB Genel Başkanı açıklamasında''Bugün Türkiye'nin çabaları ve gücü sayesinde bir çok Türk soylu insanımız sığınacak bir ana kucağı bulmuştur.Anavatan bizim için çatısına sığındığımız büyük bir evdir.Siyasi nedenlerle tarihi olaylar hakkında karar almayı ABD halkı da kabul etmeyecektir.Bizler Ahıska Türkleri olarak dünyanın her yerinde yaşayan insanlarımızla Türkiye'nin yanındayız'' lobi faaliyetleri ile Türkiye'ye destek verdiklerini açıkladı.

''Türkiye Güvenli Liman''
DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov Türkiye tarih boyunca mazlum insanlara kucak açmıştır diyerek ''2011 yılında Suriye'de olaylar başladığında 4 milyon mazlum insan kucak açan Anavatandır Türkiye.Dinine, ırkına ülkesine bakmadan her dönem mazlum halklara Türkiye sahip çıkmıştır.Bizler sürgünlerin sürgünlerini yaşamış olan Ahıska Türkleri her zaman güvenli liman Türkiye'ye yanımızda bulduk''dedi.

''2015 yılında Türkiye bize kucak açtı''
Kassanov  yakın geçmişten örnek vererek ''Bizde Ahıskalı Türkler olarak  ne zaman başımız sıkıştığında sığındığımız liman Türkiye  olmuştur. Bunun  en yakın  örneği 2015 yılında Ukrayna’nın sıkıntılı bölgesinde yaşayan Ahıska Türkü soydaşlarımızın sıkıntılarını  DATÜB olarak Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'a  arz ettiğimiz zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla hemen Türkiye’ye  700 aile 3000 kişiye iskanlı göçle getirilmiştir'' açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Soylu'dan 'Koronavirüs' Önlemleri Açıklaması
Bakan Soylu'dan 'Koronavirüs' Önlemleri Açıklaması
Türkiye'de Can kaybı 214'e, Vaka Sayısı 13 bin 531'e Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 214'e, Vaka Sayısı 13 bin 531'e Yükseldi