|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
"Dini bayramda emeklilerimize 2 bin lira İKRAMİYE...
  • Reklam

"Dini bayramda emeklilerimize 2 bin lira İKRAMİYE verelim"

Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, “Dini bayramda emeklilerimize 2 bin lira ikramiye verelim..” dedi.

23 Temmuz 2020 - 13:42 - Güncelleme: 23 Temmuz 2020 - 14:06

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda  yaptığı konuşmada, emekli, dul ve yetimlerin bayram ikramiyelerine zam yapılmasını istedi.

Vekil Akın, “ Gelin, hep birlikte, bu bayramda ve bundan sonraki dinî bayramda emeklilerimize 2 bin lira verelim, ne olacak? Siz istediğiniz her yere para aktarıyorsunuz. Maaşlar parça parça geliyor; emeklilerimize, kıdemli yaştaki vatandaşlarımıza da desteğinizi görelim." dedi.

 Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda İYİ Parti'nin, salgın sürecinde 65 yaş üstü vatandaşların yaşadığı sorunların incelenmesi ile ilgili verdiği araştırma önergesini üzerine CHP Grubu adına konuştu.

İktidarın sadece bir kesimin değil, yoksulların, kadınların, bakıma muhtaç yaşlıların, işsizleri yanında olması gerektiğini söyledi.

Açlık sınırının 2 bin 500, yoksulluk 7 bin 900 lira olduğunu hatırlatan Ahmet Akın, 65 yaş üstü vatandaşların aldıkları maaşla geçinmeye çalıştıklarını ifade etti.

Akın şöyle devam etti:

“Ben buradan defalarca söyledim: 65 yaş üstü vatandaşımızın aldığı parayı cebinize koyun, pazara gidin yanında, elinize o fileyi alın, bakalım o parayla, o maaşla o file nasıl dolacak? Pazara gittim, çalışıyoruz, çünkü bizim Sayın Genel Başkanımız bize her zaman ‘Sokakta olun’ diyor, sizlerinki gibi sadece sıkıştığı zaman değil. Ben, şimdi, merak ediyorum, siz sokağa çıktığınız zaman nasıl ama nasıl konuşacaksınız? Diyor ki oradaki teyzem: ‘Yahu’ diyor, ‘TÜİK'e göre’ diyor, ‘enflasyon yüzde 12'ymiş.’ Aynen verdiği cevap şu: ‘Hadi oradan..! Enflasyon yüzde 90.’ diyor. Siz ne yapıyorsunuz? Yüzde 12 diye gösterip yüzde 90'a insanları mahkum ediyorsunuz.

Bakın, ayrıca, arkadaşlar, hiçbir şey bilmiyorsanız, sadece elektriğe şu iki yılda yapılan zamma bakın. İki yılda zam yaptınız, yüzde 72, bir de millete dediniz ki ‘Enflasyon yüzde 12.’ Gerçekten milletle dalga geçmeyi bırakmanız gerekiyor.

Bizlerin projesi, Sayın Genel Başkanımızın daha önce söylediği, işte, dinî bayramlarımızda ikramiye vermek; bunu bile delik deşik yaptınız, tam doğru dürüst uygulayamadınız. Şimdi yapılması gereken nedir? Bakın, bayram geliyor. Bayramda büyüklerimize saygı göstermek, hürmet göstermek bizim inancımızdan gelir.

Gelin, hep birlikte, bu bayramda ve bundan sonraki dinî bayramda emeklilerimize 2 bin lira verelim, ne olacak? Siz istediğiniz her yere para aktarıyorsunuz. Maaşlar parça parça geliyor; emeklilerimize, kıdemli yaştaki vatandaşlarımıza da desteğinizi görelim."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile Aralık’ta İddialı 
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile...
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor