|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Diyarbakır’da İbranice Kitap Ele Geçirildi
  • Reklam

Diyarbakır'da İbranice Kitap Ele Geçirildi

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonda, 800 yıllık olduğu belirlenen deri üzerine İbranice yazılı dini motifli bir kitap ele geçirildi.

28 Şubat 2019 - 09:47

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonda, 800 yıllık olduğu belirlenen deri üzerine İbranice yazılı dini motifli bir kitap ele geçirildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğünün yaptığı araştırmada; Kayapınar ilçesinde ikamet eden (4) şüpheli şahsın, tarihi eser özelliğinde bir kitabı satmak için alıcı aradığı bilgisine ulaşıldı. Yapılan operasyonda kitabı satmak isteyen 4 kişi gözaltına alındı.

 

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi.

“Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğünün yaptığı araştırmada; Kayapınar ilçesinde ikamet eden (4) şüpheli şahsın, tarihi bir kitabı satmak için alıcı aradığı bilgisine ulaşılmıştır.


Devam eden istihbarat çalışmasında söz konusu tarihi eserin, yaklaşık 800 yıllık, deri üzerine İbranice yazmalı (1) adet dini motifli kitap olduğu tespit edilmiştir.
Tarihi servetimizin kurtarılması maksadıyla, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı doğrultusunda 27 Şubat 2019 Çarşamba günü Diyarbakır ili Kayapınar ilçesinde icra edilen operasyonda; bahse konu şüpheli şahıslar, deri üzerine ibranice yazmalı dini motifli kitabı satmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmıştır.


Şahısların üzerlerinde ve işyerlerinde yapılan adli aramada; deri üzerine İbranice yazmalı işlemeli figürleri bulunan, (11) yaprak ve (22) sayfadan oluşan (1) adet kitap ele geçirilmiştir.
Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilmesi ve alınan talimat uyarınca ele geçirilen tarihi eser muhafaza altına alınmış, olayla iltisaklı (4) şüpheli gözaltına alınmıştır.
Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir.”

Haber: Kenan Özgüven / Diyarbakır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derbide zafer VakıfBank'ın
Derbide zafer VakıfBank'ın
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koronavirüs Testi Pozitif...