|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Diyarbakır’da ‘Yarınlarımız Sağlıklı Olsun Projesi’
  • Reklam

Diyarbakır'da ‘Yarınlarımız Sağlıklı Olsun Projesi’

'Yarınlarımız Sağlıklı Olsun Projesi' kapsamında Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Çalışanları ve çoğunu gençlerin oluşturduğu Diyarbakırlıların katılımıyla bir söyleşi düzenlendi.

29 Ocak 2019 - 14:42

"Yarınlarımız Sağlıklı Olsun Projesi" kapsamında Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Çalışanları ve çoğunu gençlerin oluşturduğu Diyarbakırlıların katılımıyla bir söyleşi düzenlendi.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı, yani eski adıyla Kalkınma Bakanlığı’nın Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında desteklenen, Diyarbakır Valiliği koordinasyonunda, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yarınlarımız Sağlıklı Olsun” projesi, 26 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşti.

Hekim, Yazar, Oyuncu Ercan Kesal’ın konuk olduğu söyleşiye, Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar, Hizmet Başkanları, Başkan Yardımcıları, İl Sağlık Müdürlüğü Çalışanları ve çoğunu gençlerin oluşturduğu Diyarbakır halkı katıldı.

Ercan Kesal söyleşide gençlere “Ben 60 yaşındayım sabaha kadar kitaplar okuyor notlar çıkarıyorum.  Ben doktorum tıp fakültesini bitirdim, ruhsatına sahip olduğum tek mesleğim hekimlik. Beni oyunculuk üzerinden tanıyorsunuz İdris Koçovalı olarak. Bu arada Yamacı kim vurdu sorusuna yanıt  vermeyeceğim.  Ama kitap okumaya söz verirseniz söyleyeceğim” dedi.

İçtenliği ve Samimiyeti ile yediden yetmişe herkesin beğenisini toplayan Ercan Kesal’e yoğun bir ilgi vardı.

Söyleşinin sonunda Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar, Ercan Kesal’e hediye verdi ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir yılı aşkın süredir devam eden “Yarınlarımız Sağlıklı Olsun Projesi” kapsamında ayrıca, sağlık, kültür, sanat, spor alanında dezavantajlı Kadınlar ve Lise çağındaki gençlerle buluşuldu.

Halk sağlığı uzmanları, diyetisyenler, psikologlar, Fizyoterapist, sosyal hizmet uzmanı, hemşire ve sağlık memurundan oluşan proje ekibi ile Yüzlerce Kadına ve bini aşkın Lise çağındaki gençlere sağlığın korunması ve geliştirilmesi amacıyla çeşitli eğitimler verildi, Kadınlara kanser tarama testleri yapıldı, Halk Eğitim Merkezleri aracılığı ile Spor ve güzel sanatlar kursları açıldı, piknik, yemek, tiyatro, sinema, organizasyonları yapıldı, il içi ve il dışı gezileri düzenlendi.

Haber: Kenan Özgüven - Diyarbakır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Umut Partisi'nden Yeni Anayasa Tepkisi
Umut Partisi'nden Yeni Anayasa Tepkisi
Başkan Vergili Muhasebe Haftasını Kutladı
Başkan Vergili Muhasebe Haftasını Kutladı