|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Doktorlar; Müziğin Kalbini Dinledi, Gönülleri Tedavi Ediyor
  • Reklam

Doktorlar; Müziğin Kalbini Dinledi, Gönülleri Tedavi Ediyor

“Lafta Kalmasın” İsimli Albüm ile Listelere Giriş Yapan Denge Grubu, Albümdeki 3 esere klip çekti ve şimdi 2. albüm hazırlığında! 

15 Ağustos 2018 - 02:59

"Lafta Kalmasın" İsimli Albüm ile Listelere Giriş Yapan Denge Grubu, Albümdeki 3 esere klip çekti ve şimdi 2. albüm hazırlığında! 

2000'li yılların başlarında tıp öğrencisi olan bir grup arkadaş tarafından kurulan ve yüksek tempolu tahsil hayatının getirdiği zorluklara rağmen günümüze kadar taşımayı başardıkları "Denge Grubu", ilk çıkış albümleri olan Lafta Kalmasın'ı, 3 Adım Müzik etiketiyle yayınlamış ve ses getirmişti.

Albümden “Zor bozan” isimli şarkıya çektikleri ilk klibin ardından, farklı bir klip senaryosu izlediğimiz “Bana Gel Demedin” ile listelelere giren grup 3. klibini “Aşk Kumar” şarkısına çekti.

Vokallerde Oğuz Ucagök & Ender Anılır, gitarda Orçun Zorbozan, basgitarda Ali Arman ve davulda Can Özlü'den meydana gelen Denge grubunun çoğunluğunun doktorlardan oluşuyor olması da değinilmesi gereken ilginç bir nokta.

Mesleki şartlardan dolayı yoğun mesai saatlerine sahip olsalar da müziğe olan tutkuları sayesinde 1.5 yıl gibi bir sürede Lafta Kalmasın'ı tamamlamışlar. Pop rock dinleyicisinin beğenisine sundukları albümde rock müziğin çeşitli türlerle harmanlandığı parçalar yer alıyor.

Eczacılık Fakültesi mezunu olan Oğuz Ucagök'ün 5, Ender Anılır'ın 2 eseriyle temelini attığı albümün tüm düzenlemeleri ise Osman Hekimoğlu imzası taşıyor.
Toplamda 7 şarkıdan oluşan Lafta Kalmasın albümüne dijital platformlar ve müzik marketlerden ulaşmak mümkün.

2. albüm hazırlıklarına da tüm hızıyla devam eden Denge Grubu 3.klibin heyecanını yaşıyor. Hedeflerini, tüm popülist beklentilerin ötesinde “kalıcı ve klasikler arasına girmiş, saygı ile dinlenen bir grup olmak” olarak ifade eden grup üyelerinin sonraki çalışmaları da merakla bekleniyor... 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Yetimlerin Babası' Bahattin Yıldız'a Hatıra Ormanı
'Yetimlerin Babası' Bahattin Yıldız'a Hatıra Ormanı
Ünlülere 104'er Bin Lira Noattack Cezası
Ünlülere 104'er Bin Lira Noattack Cezası