|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
DSÖ’den Yeni Koronavirüs Açıklaması
  • Reklam

DSÖ'den Yeni Koronavirüs Açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Yeni Koronavirüs ile ilgili endişe verici açıklamalarda bulundu. Dünyanın ilk kez koronavirüs pandemisiyle karşı karşıya olduğunu belirten Ghebreyesus, hastalığın hızlı artışı ve küresel olarak yayılmasının endişe verdiğini söyledi.

02 Nisan 2020 - 10:14

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Yeni Koronavirüs'ün küresel yayılışı ile ilgili endişe verici açıklamalarda bulundu.

Dünyanın ilk kez koronavirüs pandemisiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çeken DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, hastalığın hızlı artışı ve küresel olarak yayılmasının endişe verdiğini söyledi.

Bir kaç gün içinde 1 milyon vaka sayısına ve 50 bin ölü sayısına ulaşılacağını ifade eden DSÖ Genel Direktörü ​​​​​​​Ghebreyesus, Kovid-19'un Çin'de ortaya çıkmasından bu güne dek yaklaşık 4 ay geçtiğini ve küresel yayılmanın hızla devam ettiğine dikkat çekti. 

Virüsün pek çok bilinmezlikleri barındırdığını da ifade eden DSÖ Genel Direktörü ​​​​​​​Ghebreyesus, "Dünya daha önce Kovid-19 türü bir pandemiyle karşılaşmadı. Bu, hala çok yeni bir virüs ve her geçen gün öğrenmeye devam ediyoruz. Pandemi evrim geçirdikçe yeni bulgular ortaya çıkıyor ve bizim tavsiyelerimiz de gelişiyor." Diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Efsane Belkıs Aygen’in Korona Şarkısı Rekora Gidiyor
Efsane Belkıs Aygen’in Korona Şarkısı Rekora Gidiyor
Deri ve Gümüşün Büyülü Birlikteliği
Deri ve Gümüşün Büyülü Birlikteliği