|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Dünya Trabzon’u Konuşacak! KTÜ’lü Ekip Dünya Birincisi Oldu.

Dünya Trabzon'u Konuşacak! KTÜ'lü Ekip Dünya Birincisi Oldu.

‘Tekla Global BIM Awards 2018’ yarışmasında finallere kalan tek Türk Grubu, KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü ekibi Dünya 1’ncisi oldu. Ödülün takdimi ve proje sunumu, 5-7 Kasım’da Las Vegas’ta gerçekleşecek.

16 Ekim 2018 - 23:27

Dünya çapında çelik sektörüne yön veren Tekla Structures yani Xsteel yazılım şirketi tarafından düzenlenen ‘Tekla Global BIM Awards 2018’ yarışmasında finallere kalan tek Türk Grubu, KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü ekibi Dünya 1’ncisi oldu. Ödülün takdimi ve proje sunumu, 5-7 Kasım’da Las Vegas’ta gerçekleşecek.

Dünya çapında özellikle çelik sektörüne yön veren Tekla Structures programının yazılım şirketi olan Trimble firması tarafından uluslararası olarak düzenlenen ve 7 kategoride toplam 140 projenin finalde yarıştığı “Tekla Global BIM Awards 2018” yarışması sonuçları açıklandı.

DÜNYA 1. LİK ÖDÜLÜ

KTÜ Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Can Altunışık’ın danışmanlığında, Arş. Gör. Fatih Yesevi Okur ve İnş. Yük. Müh. Ebru Kalkan başkanlığında kurulan BlackSea-TORM ekibi büyük bir başarı göstererek Tekla Global BIM Awards 2018 yarışmasında Dünya 1. lik ödülünü kazandı.

BLACKSEA-TORM BÜYÜK BİR BAŞARI GÖSTERDİ

BIM teknolojisi, özgünlük, yenilikçi çözümler, kompleks tasarım, projenin detaylandırılma seviyesi, parametrik modelleme, karşılaşılan problemlere karşı üretilen çözüm yöntemleri gibi birçok kriterin dikkate alındığı yarışmaya, öğrenci kategorisinden katılan Karadeniz Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü ekibi BlackSea-TORM büyük bir başarı göstererek 1. lik ödülünü aldı.

ÖDÜLÜN TAKDİMİ VE PROJE SUNUMU, 5-7 KASIM’DA LAS VEGAS’TA

Sıralama, konusunda uzman akademisyen ve uygulayıcı firma sahibi jüri üyelerinin oyları ile finale kalan takımlar arasında gerçekleştirilen halk oylaması sonuçlarının beraber değerlendirilmesi ile oluşturuldu.

Kazanılan ödülün takdimi ve proje sunumu, 5-7 Kasım 2018 tarihinde Amerika’nın Las Vegas eyaletinde düzenlenecek olan “Tekla Dimensions 2018” konferansında gerçekleştirileceği ifade edildi.

Takım Danışmanı

Prof. Dr. Ahmet Can ALTUNIŞIK    

BlackSea-TORM Ekibi Üyeleri

Arş. Gör. Fatih Yesevi OKUR
İnş. Yük. Müh. Ebru KALKAN
İnş. Müh. Ergün ERDOĞAN
İnş. Müh. Rufai DEMİR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hülya Cup'ın Sponsoru Şahinler Holding Oldu
Hülya Cup'ın Sponsoru Şahinler Holding Oldu
Doğa Koleji'ndan Satış Açıklaması
Doğa Koleji'ndan Satış Açıklaması