|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

EBUBEKİR SOFUOĞLU’NDAN SERT TEPKİ
  • Reklam

EBUBEKİR SOFUOĞLU'NDAN SERT TEPKİ

PROF. DR. EBUBEKİR SOFUOĞLU: "ŞEREFSİZCE KESİLEN VİDEO!!! Lütfen izleyin. Kutluk Hoca'nın sözlerini İNSANIN EN ZENGİN BÜYÜME dönemi diye tüm tıp kitaplarını toplayıp TAKSİMDE YAKIN. Sağduyulu yüreklere sesleniyorum. BU HAKSIZLIĞA SESSİZ KALMAYIN." ifadelerini #utanacağınadımıatma tagı ile paylaştı.

19 Mayıs 2020 - 02:19 - Güncelleme: 20 Mayıs 2020 - 02:45

Prof. Dr. Kutluk Özgüven'e yönelik itibarsızlaştırma girişimlerine bir tepki de Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'ndan geldi.

Sofuoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda hem islam düşmanı zihniyetlere, hem de duyarsız müslümanlara yönelik sert ifadelerde bulundu.

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun paylaşımları şöyle:

1- "Kutluk Hoca, literatürel bilimsel tespit yapmıştır, talep belirtmemiştir. Psikolojik ve fiziki yetkinliğe ulaşmış bireylere, şahsım hatta devlet dahil hiç kimse evlilik yaşı dayatamaz. Çocuklar önemliyse (ki önemli) sıkıysa; onlara 13 yaşında cinsel ilişki yolu gösterenlere konuşun." ifadeleriyle Mor Çatı gibi dernekleri işaret etti.

İstanbul Aydın Üniversitesi'nin sosyal medya üzerinden basın ve kamuoyu duyurusu ile yaptığı kınamasına cevaben;

2- "Kutluk Hoca'nın, Sadece bilimsel veri kullanmasına ve öyle düşünmediğini belirtmesine rağmen hukuki süreç başlatan Üniversite, bu süreç neticelenmeden, ŞİDDETLE KINAYAMAZ. Buna, yargılamadan karar vermek denir. Biz de üniversite tercihi yapanlara bu durumu ŞİDDETLE HATIRLATACAĞIZ.", ifadelerinde bulundu.

3- "ŞEREFSİZCE KESİLEN VİDEO!!! Lütfen izleyin. Kutluk Hoca'nın sözlerini İNSANIN EN ZENGİN BÜYÜME dönemi diye tüm tıp kitaplarını toplayıp TAKSİMDE YAKIN. Sağduyulu yüreklere sesleniyorum. BU HAKSIZLIĞA SESSİZ KALMAYIN." ifadelerini #utanacağınadımıatma tagı ile paylaştı.

4- "Önce 6 dk dinle ve olan biteni öğren. Sonra SADECE veri kullanan ve karşıyım dediği konuda KUTLUK HOCA'yı linç EDENLERİ ve AÇIKÇA 13 yaşında cinsel ilişki çağrılarına TEK KELİME etmeyenleri gözlerinle gör.

Yine de tepki vermiyorsan UTAN.

SANA YUH OLSUN

HADİ ARTIK, TEPKİSİNİ GÖSTER."

Sofuoğlu; son olarak müslümanlara, Peygamber Efendimiz (S.A.V.)'ın hadisi şerifini hatırlatarak:

5- "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır", bu hadis de mi KİMSEYE hiçbir şey hatırlatmıyor? Fuhuş lobisinin saldırdığı Kutluk Hoca için "ya O da konuşacağı kelimeleri seçsin" diyenlere; Allah vermesin, ama başınıza gelirse bu saldırganları, o zaman anlarsınız", ifadeleriyle uyarıda bulundu.

 

Türkiye Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
Ermenistan Yine Azerbaycan’a Saldırdı
Ermenistan Yine Azerbaycan’a Saldırdı