|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Ege Bölgesi’ndeki Erzincanlılar Tek Çatı Altında Birleşti
  • Reklam

Ege Bölgesi’ndeki Erzincanlılar Tek Çatı Altında Birleşti

Ege Bölgesinde faaliyet gösteren Erzincan Dernekleri, federasyonlaştı.

01 Ocak 2020 - 23:55

Ege Bölgesinde faaliyet gösteren Erzincan Dernekleri, federasyonlaştı.

30 Aralık tarihinde Ege bölgesinde faaliyet gösteren Erzincanlı derneklerin tamamının ortak katılımı ile gerçekleşen toplantıyla “Ege Erzincan Dernekleri Federasyonu (EGE ERDEF)” kuruldu. Ege Bölgesi’nin seçkin işadamlarından oluşan 22 kişilik kurucular kurulunun dernekler masasına kuruluş dilekçesi vermesinin ardından İzmir Valisi Erol Ayyıldız ziyaret edildi.

Federasyonun kurulmasının ardından Ege Bölgesi’nin önemli sanayicilerinden Yavuz Dökümün Sahibi “Hilmi YAVUZ”  Kurucu Federasyon Başkanlığı’na oybirliğiyle seçildi.

Kuruluşun ardından bir açıklama yapan başkan Hilmi Yavuz, “Dernekler masasında kuruluşumuzu onaylattık. Tüm Erzincanlıları bir çatı altında toplanmak amacıyla kurduğumuz federasyonumuzun İsmini -EGE Erzincan Dernekleri Federasyonu- (EGE ERDEF) olarak basına ve kamuoyuna ilan ediyoruz.” Dedi.

Erzincanlıların birlik ve beraberliği için EGE ERDEF'i kurduklarını ifade eden Yavuz, “Federasyonumuz birlik ve beraberliğin sevgi ve saygı bağlarını artırıcı her türlü faaliyette bulunmak amacıyla kurulmuştur. Bölgemizin gür sesi olmaya çalışacağız. Bir olacağız, iri olacağız ve diri olup gece gündüz demeden her zaman ve her yerde iyi günlerinde kötü günlerinde kimseye karşı ön yargılı olmadan hemşerilerimizi yürekten kucaklayarak yanlarında ve emrinde olacağız. Her birimizin farklı görüşü olsa da bizlerin tek sevdası Erzincan’dır. Önümüzdeki dönemde, Erzincan’ımızın kültür mirasını yaşatmak ve geleceğe aktarmak amacıyla pek çok sosyal sorumluluk projesine de imza atmayı hedefliyoruz. Bu amaçla Hemşerilerimize destek amaçlı bütün derneklerimizi bir araya toplayan, organize hareket edebilecek yapı oluşturduk. Bunun Erzincan'ımıza, Ege Bölgesi'ne ve bütün hemşerilerimize hayırlar getirmesini temenni ederiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hakkari ile Van İl Emniyet Müdürleri Değişti
Hakkari ile Van İl Emniyet Müdürleri Değişti
İstanbul'da 116 araç sürücüsüne DRİFT yapmaktan 6700'er lira CEZA
İstanbul'da 116 araç sürücüsüne DRİFT yapmaktan 6700'er lira...