|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
EGM Aktaş : 917 bin kişi KADES uygulamasını indirdi
  • Reklam

EGM Aktaş : 917 bin kişi KADES uygulamasını indirdi

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, bu gün gerçekleştirilen Koordinasyon Toplantısı'nda yaptığı konuşmada,Kadına Yönelik Şiddet konusunda KADES uygulamasının önemine dikkat çekerek, 1 Aralık itibariyle 917 bin kişinin KADES uygulamasını indirdiğini bildirdi.

02 Aralık 2020 - 17:20 - Güncelleme: 02 Aralık 2020 - 17:44

Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Aktaş, bu gün gerçekleştirilen Koordinasyon Toplantısı'nda yaptığı konuşmada,Kadına Yönelik Şiddet konusunda KADES uygulamasının önemine dikkat çekerek, 1 Aralık itibariyle 917 bin kişinin KADES uygulamasını indirdiğini bildirdi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş başkanlığında yapılan koordinasyon toplantısı, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve Başkanların bizzat katılımı, Daire Başkanları, İl Emniyet Müdürleri ve Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlerinin ise video konferans yöntemiyle dâhil olması ile bugün saat 10:00’da gerçekleştirildi.

Terörist sayısında azalma devam ediyor 

Toplantının ilk gündem maddesi olarak PKK terör örgütü ile mücadeleye değinen  Aktaş, yurt içindeki terörist sayısındaki azalmanın devam ettiğine ve örgütün çözülmesine yönelik ikna çalışmalarından olumlu sonuçlar alındığına dikkat çekti. Aktaş, evlat nöbetindeki ailelerin sayısının da gün geçtikçe arttığını belirtti.

 FETÖ ile mücadele aralıksız sürdürülüyor

Aktaş, terör örgütlerinin olası eylem ve provokasyonlarına karşı çalışmaların devam ettiğini belirterek, toplantıda ayrıca FETÖ ile mücadelenin de aralıksız sürdürüldüğünün altını çizdi.

COVID-19 denetimlerine hassasiyet gösterilecek

Aktaş, COVID-19 denetimlerine değinerek, 81 il valiliğine gönderilen yeni genelge kapsamında alınan tedbirlerin uygulanması konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi ve personelin “maske-mesafe-hijyen” kurallarına dikkat etmeleri hususuna vurgu yaptı.

KADES hedefimiz 1 Milyon 

Kadına Yönelik Şiddet konusunda KADES uygulamasının önemine dikkat çeken  Aktaş, geçtiğimiz yıla oranla kadına şiddet konusunda azalış olduğunu dile getirdi. Aktaş, bu konuda başarılı çalışmalar yapıldığını ve 1 Aralık itibariyle 917 bin kişinin KADES uygulamasını indirdiğini belirterek hedefin 1 Milyon olduğunu hatırlattı.

Hırsızlık olaylarında ciddi bir düşüş var

Hırsızlık olaylarında ciddi bir düşüşün söz konusu olduğunu vurgulayan Aktaş, 2020 yılının 11 ayında ülke genelinde günlük ortalama olay sayısında azalış olduğunu söyledi.

Göçmen kaçakçılığı ile mücadelede ortak Operasyonlar yapıyoruz

Göçmen kaçakçılığı ile mücadele konusunda Karadeniz açıklarında Sahil Güvenlik Komutanlığı ile birlikte ortak operasyonlar yapıldığını ve çok sayıda düzensiz göçmenin yakalandığını belirten Aktaş, bu konudaki çalışmaların sürdürüleceğini dile getirdi.

Kış lastiği denetimleri artırılacak 

Aralık ayına girilmesi ile kış lastiği uygulamasına geçildiğini hatırlatan Aktaş, denetimlerin artırılması talimatı verdi.

Genel Müdür Aktaş, toplantının sonunda ülkemizde her alanda özveriyle görev yapan personele İl Emniyet Müdürleri şahsında teşekkür ederek başarılar diledi.

 

TR HABER AJANSI --**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dışişleri'nden 'İyon Denizi Kararı' Açıklaması
Dışişleri'nden 'İyon Denizi Kararı' Açıklaması
Koronavirüs Şişmanlığına Uzmanından Uyarı
Koronavirüs Şişmanlığına Uzmanından Uyarı