|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

EGM Aktaş : " Pandemi azaldıkça trafik yoğunluğu...
  • Reklam

EGM Aktaş : " Pandemi azaldıkça trafik yoğunluğu artacaktır "

Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Aktaş, " Pandemi azaldıkça trafik yoğunluğu artacaktır " dedi

06 Mayıs 2020 - 17:30 - Güncelleme: 07 Mayıs 2020 - 20:17

Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Aktaş, bugün gerçekleştirilen   Koordinasyon Toplantısı'nda yaptığı konuşmada," Pandemi azaldıkça trafik yoğunluğu artacaktır " dedi 

Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Aktaş başkanlığında düzenlenen Koordinasyon Toplantısı, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları katılımıyla Başkan, Daire Başkanları, İl Emniyet Müdürleri ve Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlerinin ise video konferans yöntemiyle dâhil olması ile bugün saat 10:00’da gerçekleştirildi.

Toplantıyı başlatırken Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Değerli mesai arkadaşlarım salonda bulunan çok değerli arkadaşlarım, Genel Müdür Yardımcılarım, Daire Başkanlarım, İllerimizde bulunan İl Emniyet Müdürlerimiz hepinizi saygı ve sevgiyle selamlayarak toplantıyı başlatıyorum.” ifadelerini kullandı.

PANDEMİ DİKKATE ALINARAK TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ YAPILDI

Trafik Haftası etkinlikleriyle ilgili olarak Aktaş “2-8 Mayıs Trafik Haftası kapsamında pandemide dikkate alınarak etkinlikler yapıldı. Trafik bizim için en önemli konulardan bir tanesi pandemi azaldıkça trafik yoğunluğu artacaktır. Tedbirlerimizi artırmaya devam edelim. Koronavirüsle mücadele konusunda gerek Vefa Sosyal Destek Grupları gerekse diğer alanlarda çalışan arkadaşlarla birlikte yürüttüğümüz çalışmalarda şehir giriş çıkışlarında gerek ateş ölçümü gerekse diğer kontroller olsun gerçekten çok büyük başarı elde ettik. Bu konuda arkadaşlara fedakâr ve kararlı çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 Aktaş “ Toplantımızın ilk gündem maddesi PKK terör örgütü  olacak yaklaşık kırk yıldır devam eden PKK Terör örgütü ile mücadelede geldiğimiz en iyi noktada olduğumuzu söyleyebiliriz. Rakamlarda bunu gösteriyor. Yurt içindeki terörün varlığı oldukça azaldı. Terörü en aza indirgemek temel prensibimiz. Sürekli sahada olacağız temkinli ve azimli olacağız. Kırsalda olduğumuz gibi şehirde de aynı kararlılıkla aralıksız devam edeceğiz. Alınması gereken tedbirlerle mücadelemizi azim ve kararlılıkla aynen devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Aktaş, İkna Faaliyetlerinin terör örgütleri üzerine olumsuz etkileri artmakta bu konudaki çalışmalarımız daha da iyiye gitmekte mücadelemizde olumlu sonuçlar alıyoruz. Çalışmalarımız devam edecek. Sosyal medya üzerinden olası propagandalara karşı tedbirlerimizi sürdüreceğiz. Sol terör örgütleri içerisinde ölüm oruçları ve açlık grevi konularının takibini yapacağız. Mücadelemizi sürdüreceğiz. FETÖ terör örgütünün sosyal medya ve diğer mecralardan olası provokatif eylemlerine karşı aralıksız ve sürekli olarak mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Aynı şekilde DEAŞ konusunda da mücadelemiz devam edecektir.dedi.

Konuşmasının devamında  Aktaş “İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde dolandırıcılık suçlarına karşı önlem alalım.” dedi.

Ayrıca  Aktaş “Ceza evindeki tahliyeler arkadaşların sayesinde sorunsuz şekilde gerçekleştirildi. Ayrıca ceza evinde kalanlarında olası provokatif eylemlere karşı kontrolü ve takibini yapalım. Koronavirüs salgınında tabiri caizse destan yazdı arkadaşlar. Koruyucu malzemeler konusunda arkadaşlar kullanımında özen göstermeye devam etsinler. Maske üretim noktalarında kaçak üretim ve fahiş fiyat konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Kaçak göçmenlerin karantinaya alınmaları için geri gönderme merkezlerine nakledilmeleri çalışmaları devam ediyor.”  şeklinde sözlerini tamamladı.

 Genel Müdür Aktaş, toplantının sonunda ülkemizde her alanda özveriyle görev yapan personele İl Emniyet Müdürleri şahsında teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

 

ÖZEL HABER- ** Halis KAHRAMAN ** Türkiye Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sanatçı Cevher Can’ın Yeni Klip Heyecanı
Sanatçı Cevher Can’ın Yeni Klip Heyecanı
'Türkiye, Yeniden Şekillenecek Dünyanın Yıldız Ülkelerinden Biri Olacak'
'Türkiye, Yeniden Şekillenecek Dünyanın Yıldız Ülkelerinden...