|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
EGM Aktaş : "Sanık Polise ADLİ YARDIM Desteği...
  • Reklam

EGM Aktaş : "Sanık Polise ADLİ YARDIM Desteği Sağlıyoruz.."

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, "Sanık durumuna düşen personelimize adli yardım desteği sağlıyoruz.." dedi

29 Haziran 2021 - 15:04 - Güncelleme: 29 Haziran 2021 - 17:45

Bolu’da gerçekleştirilen  Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) “Hukuk Birimleri Hizmet İçi Eğitim ve Değerlendirme Semineri” açılış programında konuşan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, "Sanık durumuna düşen personelimize adli yardım desteği sağlıyoruz.." dedi  

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın katılımlarıyla “Hukuk Birimleri Hizmet İçi Eğitim ve Değerlendirme Semineri” açılış programı Bolu’da düzenlendi.

Açılış programına ayrıca; Cumhurbaşkanı Danışmanı Gazi Turgut Aslan, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Kulular, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Selami Hüner, Teftiş Kurulu Başkanı Fenni Gürsel, 1.Hukuk Müşaviri Dr. Ziyaettin Kaygusuz, Trafik Başkanı Mehmet Yavuz, Kıdemli Tetkik Hakimi Ozan Muzaffer Köstü, Tetkik Hakimi Abdurrahim Taş, Bolu İl Emniyet Müdürü A. Adnan Erdoğan, Bolu İl Jandarma Komutanı Ömer Ersever ve Daire Başkanları katıldı.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Her türlü suç ve suç odağı ile mücadele eden Emniyet Teşkilatımız; görevini, hukukun üstünlüğünü esas alan, insan haklarına ve demokratik değerlere saygılı bir anlayışla yerine getirmektedir. Her bir polisimiz görevini, hukukun belirlediği sınırlar içerisinde yapmakla yükümlüdür. Yaptığımız her işlem, hiç şüphesiz ki yargı denetimine tabidir.” dedi.

Hukuk müşavirliğinin büyük bir gayret ortaya koyarak adli ve idari davalarda teşkilatımız adına hukuki savunma yapma, görevi nedeniyle sanık durumuna düşen personelimize adli yardım desteği sağladığına değinen Aktaş,  “Kanunla belirlenmiş yetki ve sorumluluklarının dışına çıkan ve disiplin mevzuatımız doğrultusunda haklarında soruşturma yürütülen personelimizle ilgili iş ve işlemlerin hukuka uygun yapılmasını temin etme, ayrıca gelişen durumlara uygun yasal düzenlemelerin hazırlanması, mecliste ve komisyonlarda takip edilmesi, ilgili birimlerle koordine edilerek yürütülmesi ve ihtiyaç duyulması halinde hukuki görüş verilmesini sağlama görevlerini yerine getirmektedir.” ifadelerini kullandı.

Aktaş, “Teşkilatımızın hukuki işlemlerinin yürütülmesinde emniyet hizmetleri sınıfı personelinin yanı sıra, hem genel müdürlüğümüz, hem de illerimizde görevli 110 avukatımız, donanımları ve birikimleriyle titiz ve özenli bir çalışma yürüterek hukukun sağlıklı işlemesine çok önemli katkılar sağlamaktadır.” diye konuştu.

“Hukuk Birimleri Hizmet İçi Eğitim ve Değerlendirme Semineri” açılış, programı hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.

 

TR HABER AJANSI- ** ÖZEL HABER- ** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Volkan TOPÇU
    2 ay önce
    BENDE EMEKLİ POLISIM. 23 YAŞINDAKİ OĞLUMUZA ÇARPARAK ÖLÜMÜNE SEBEP OLAN POLİSE DE SAĞLADIĞINIZ DESTEK SAYESİNDE 1 GÜN NEZARETTE DAHİ KALMADI. ALDIĞI HAPİS CEZASI DA PARA CEZASINA ÇEVRİLDİ. BEDDUASINI ALDIGINIZ MASUMLARINDA HAKLARINI ALMAYIN...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu