|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Ehliyet affı isteyenler önce Trafik Güvenliği eğitimi...
 • Reklam

Ehliyet affı isteyenler önce Trafik Güvenliği eğitimi almalıdır.

Trafik Güvenliği Uzmanı Aşır Altınöz, Bir milyon kişinin ehliyet affı istediğini belirterek," Bu sürücülerin önce Trafik güvenliği eğitimi almalarını belgeleyerek ehliyete iki ay önce kavuşmasını savunurum.." dedi

28 Haziran 2020 - 13:35 - Güncelleme: 28 Haziran 2020 - 13:56

Trafik Güvenliği Uzmanı Aşır Altınöz, Bir milyon kişinin ehliyet affı istediğini, her yıl 60 bin kişinin ehliyeti kaptıranlar grubuna  katıldığını belirterek," Bu sürücülerin önce Trafik güvenliği eğitimi almalarını belgeleyerek ehliyete iki ay önce kavuşmasını savunurum.." dedi 

Aşır Altınöz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da , " Bir milyon sürücü twitter de  " #ehliyetaffıistiyoruz  " etiketi ile af istiyorlar .Kabul edilir mi bilinmez.Bu sürücülerin Trafik güvenliği eğitimi almalarını belgeleyerek ehliyete iki ay önce kavuşmasını savunurum..Dikkatli araç kullan,,ehliyeti kaptıranlar grubuna katılmak tercihin olmasın.." ifadelerini kullandı : 

Karayolu Trafik ve Sürüş Güvenligi kitabı yazarı olan Aşır Altınöz'ün konuyla ilgili sosyal medya paylaşımında şu ifadeler yer aldı : 

" Bir milyon kişi ehliyet affı istiyor..Her yıl 60.000 kişi ehliyeti kaptıranlar grubuna  katılıyor.En fazla ehliyete el koyma nedeni alkollü araç kullanmak.Uyuşturucu etkisinde olmak.ölümlü ve yaralanmalı kazaya karışmak hem hapis hem ehliyete men gibi cezalar olabiliyor.Kusur payına göre hakim buna karar veriyor.

DEVLET BAZI SÜRÜCÜLERİN  YOLLARDA OLMASINI İSTEMEZ

Alkollü araç kullananlar ,fiziksel ve ruhsal sorunları olanlar gibi.Ehliyet bir hak değil ,bir ayrıcalıktır .Bu ayrıcalığı korumak için kurallara uymanız gerekir. Ehliyeti kaptırmak çok zorlu bir süreç .Uzun ve meşakkatli bir süreçten geçmeniz gerekir. Bir milyon sürücü twitter de  " #ehliyetaffıistiyoruz  " etiketi ile af istiyorlar .Kabul edilir mi bilinmez.Bu sürücülerin Trafik güvenliği eğitimi almalarını belgeleyerek ehliyete iki ay önce kavuşmasını savunurum.
Bu vukuatlı sürücülerin rehabilitasyonu için trafiğe çıkmadan önce eğitim almaları, tekrar ehliyeti kaptıracak suç işlemeyi önler.

Diğer bir önerimiz bu durumda olan sürücüler yakın arkadaşlarının aynı duruma düşmesini istemiyor ise Karayolu Trafik ve Sürüş Güvenligi kitabımızı okusunlar. Temiz bir trafik sicili için bize ulaşın ,yardımcı olalım.

Bazı sürücüler benim kaskom var, trafik sigortam var diyor.Sorumsuzca araç kullanıyor.
Ancak kasko ve trafik sigorta sizin hapse girmenizi ve ehliyeti kaptırmanızı engel olamaz.Kaza sonucu kopan bir uzuvu ödeyemez.
Dikkatli araç kullan,,ehliyeti kaptıranlar grubuna katılmak tercihin olmasın.
Hayat tercihlerden ibarettir.Sen hayatı tercih etmek istiyorsan, alkol etkisinde araç kullanma."

 

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN- ** TR HABER AJANSI 

  

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hasan
  1 yıl önce
  Trafik Canavarları, Trafik Teröristleri Fahri Trafik Müfettişlerini sevmez... Trafik terörünün topluma verdiği zararı görmeyen ve toplum sevgisi olmayanlar Fahri Trafik Müfettişlerinin düşmanıdır... Fahri Trafik Müfettişleri en az bir üniversite mezunu, Trafik konusunda kaygısı olup trafik terörünün yok edilmesini hedefleyen, aklı başında ve mesleğinde başarılı insanların arasından seçilir... Trafik konusunda bilgisi ve kaygısı olan gönüllüdür Fahri Trafik Müfettişi. Fahri Trafik Müfettişi Trafiğin gizli gözü, adaletin yardımcısıdır... Trafik istismarını kaygı edinen ve çözüm arayan bir insan başka masum bir kimseye kasıtlı ceza yazar mı? Fahri Trafik Müfettişi keyfi ceza yazmaz... Fahri Trafik Müfettişlerini sevmeyenler Trafik teröristlerdir...
 • H.C.Y.
  1 yıl önce
  Müfettişlerin Görev ve Yetkileri Madde 9- (Başlığıyla birlikte değişik:RG-24/11/1999-23886) Müfettişler; a) (Değişik:RG-7/3/2019-30707) Tespit ettikleri kural ihlallerine ilişkin olarak; fiziki ortamda düzenledikleri tutanakları (EK-3) herhangi bir trafik ekip veya kuruluşuna elden, elektronik ortamda düzenledikleri tutanakları Emniyet Genel Müdürlüğüne elektronik sistem üzerinden bir hafta içerisinde teslim ederler. b) Trafik güvenliği ile ilgili görüş ve önerileri bildirebilirler. c) Yer ve zamanla sınırlı olmayıp, ülkenin her yerinde görevli sayılırlar. d) Görevlerini yürütürken, adil ve tarafsız olmak zorundadırlar. e) Araç durduramaz, sürücülerle muhatap olamaz, belge veya evrak kontrolü yapamazlar. Sorumluluk Madde 10- Görevini kötüye kullandığı tespit edilen ve Yönetmelikte belirlenen esas ve usullere aykırı olarak işlem yapan müfettişler, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun Ek 6’ncı maddesi hükmü uyarınca iki aydan altı aya kadar hafif hapis cezası ile cezalandırılırlar. Ayrıca, bunların yargılanmaları tabi oldukları esaslara göre yapılır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aygün Karadoğan Müslüm Gürses'in Şarkısını Coverladı
Aygün Karadoğan Müslüm Gürses'in Şarkısını Coverladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Hiç heveslenmeyin'
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Hiç heveslenmeyin'