|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Ekonomik Kıskacı İstihdamın Gücüyle Kırıyoruz
  • Reklam

Ekonomik Kıskacı İstihdamın Gücüyle Kırıyoruz

Ekonomik kıskacın istihdamın gücüyle kırıldığını ifade eden İTO Başkanı Şekib Avdagiç, İTO üyelerini geçtiğimiz günlerde açıklanan "2019 İstihdam Seferberliği" kapsamında uygulanan teşviklerden en üst seviyede yararlanmaya davet etti. İTO, İstihdam Seferberliği desteklerini billboard ve afişlerle İstanbul’un dört bir yanında tanıttı.

09 Mart 2019 - 17:13

"Ekonomik kıskacın istihdamın gücüyle kırıldığını" ifade eden İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, İTO üyelerini geçtiğimiz günlerde açıklanan "2019 İstihdam Seferberliği" kapsamında uygulanan teşviklerden en üst seviyede yararlanmaya davet etti.

İTO’DAN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ REKLAMLARI VE AFİŞLERİ

İTO, konuya ilişkin başlatılan tanıtım kampanyası ile 406 bin üyesini ve İstanbul iş dünyasını, İstihdam Seferberliği kapsamında yeni işe alımlarda işverene uygulanan teşviklerden yararlanmaya çağırdı.

406 bin üyesi bulunan İTO, İstihdam Seferberliği desteklerini billboard ve afişlerle İstanbul’un dört bir yanında tanıttı.

Kampanyanın kamuoyuna anlatılması için İTO'nun Eminönü merkez binasının yanındaki Güneş Han'ın cephesine ve İstanbul Ticaret Üniversitesi binası üzerine de “Teşvikte Sınır Yok” yazılı dev kampanya bilgilendirme görseli asıldı.

Üyelerini ve İstanbul iş dünyasını, açıklanan teşviklerden yararlanmaya davet eden  İTO, kampanyanın tanıtımı için Tuzla'dan Silivri'ye kadar şehrin her köşesini, işlek caddelerini, KOBİ'lerin yoğun olarak bulunduğu İSTOÇ, İMES ve organize sanayi bölgesi gibi mekanları açık hava reklamları ve afişlerle donattı.

İTO tarafından "İstihdam Seferberliği" için geleneksel ve dijital basın ve medya kuruluşlarına ilanlar verildi ve hazırlanan bilgilendirme broşürleri, sektörel yayınlar ve sosyal medya ile geniş kitlelere ulaştırıldı.

İSTİHDAM ÇAĞRISINA, GÖNÜLDEN 'EVET' DİYORUZ

İTO Başkanı Şekib Avdagiç tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İstanbul iş dünyasının 406 bin firmadan oluşan güçlü sesi olarak, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın ilave istihdam çağrısına, gönülden 'evet' diyoruz. İTO olarak, tüm işletmelerimizi, tüm üyelerimizi yeni bir ruh ile istihdama katkı sunmaya çağırıyoruz. Türkiye'nin en büyük istihdam gücü olan İstanbul iş dünyası, Cumhuriyet tarihinin en büyük istihdam seferberliği için seferber oldu. Amacımız, işletmelerimizin istihdam potansiyelini harekete geçirerek, ekonomik kıskacı istihdamın gücüyle kırmaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ

Türkiye'nin en büyük istihdam gücü olan İstanbul iş dünyasının, Cumhuriyet tarihinin en büyük istihdam seferberliği için seferber olduğunu ifade eden Avdagiç, "Cumhuriyet tarihimizde sağlanan en cazip ve yararlanması kolay teşvikler yürürlükte. Yani çalışan sayımızı artırmanın tam zamanı. İstanbul iş dünyası olarak, sağlayacağımız ilave istihdamla bu seferberliğin başarıya ulaşmasına en büyük katkıyı vereceğiz. Amacımız, işletmelerimizin istihdam potansiyelini harekete geçirerek, ekonomik kıskacı istihdamın gücüyle kırmaktır." Diye konuştu.

12 AYDA TOPLAM 19 BİN 419 LİRA DESTEK

Devletin 30 Nisan'a kadar ilave istihdam yapan şirketlere, her bir çalışan için 12 ayda toplam 19 bin 419 lira destek ödemesi yapacağını bildiren Avdagiç, "Yeni yatırım planı yapmak sizden, ilave istihdam edeceğiniz çalışanın maaşı da, sigortası da, vergisi de devletten... Siz en az bir işsize iş verin, bereketi hem sizin hem ülkemizin olsun. Her yeni istihdamda devletimiz maaş, vergi ve SGK primi desteğiyle güçlü bir yol açtı. Şimdi işletmelerimize düşen bu engelsiz yoldan yürümek" ifadelerini kullandı.

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, iş dünyasının Türkiye ekonomisini sadece bugün değil, gelecek yıllarda da etkileyip dönüştürecek bu destekleri iyi değerlendirmesi gerektiğini ifade etti.

AVDAGİÇ KAMPANYAYI ANLATTI

İstanbul'daki tüm İTO üyelerine ulaşmak için etkili bir tanıtım kampanyası başlattıklarını belirten Avdagiç, “Tüm medya ve reklam mecralarını kullanarak, istihdam farkındalığını sağlamak için İstanbul’da ciddi bir kitleye ve görünürlüğe ulaştık. Çünkü üyelerimizin bu fırsatları değerlendirmeleri, onlara çok önemli bir yatırım imkanı sunacak. Hedefimiz İstanbul’un her zaman olduğu gibi en yüksek sayıda istihdam artışı sağlamasıdır." Açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kutlu Yol Partisi Kuruldu
Kutlu Yol Partisi Kuruldu
Usulsüz ceza yazan trafik müfettişi görevinden alındı
Usulsüz ceza yazan trafik müfettişi görevinden alındı