|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Ekopazar’ın Yapımcısı Şeref Özata’ya Almanya’dan Ödül
  • Reklam

Ekopazar'ın Yapımcısı Şeref Özata'ya Almanya'dan Ödül

Bavyera Gazeteciler Cemiyeti Ödülleri Muhteşem Bir Törenle Sahiplerine Verildi

13 Şubat 2018 - 22:37 - Güncelleme: 14 Şubat 2018 - 02:53

Bavyera Gazeteciler Cemiyeti bu yıl düzenlediği! Basın Balosu ve Ödül töreni” etkinliğinde ATV Avrupa da yayınlanan Ekopazar Programının yapımcı ve Genel Yayın Yönetmeni Şeref Özata ya  “Yılın en iyi Ekonomi programı yapımcısı” ödülünü aldı.

Nürnberg-  Bavyera Türk Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen Basın balosu ve ödül töreni büyük ilgi gördü. 

Almanya’nın  en güçlü eyaletlerinden biri olan  Bavyera Bölgesinde  Türk Gazetecileri bir kurum altında toplamak amacıyla  2016 yılında kurulan Bavyera Türk Gazeteciler Cemiyeti, bu yıl ilk defa   basın, iş, sanat, siyaset, spor ve  kültür dünyasının temsilcilerine ödül  verdi. 6 ana kategoride tertiplenen ödüller düzenlenen balo gecesinde sahiplerine takdim edildi.

Nürnberg Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Boz ile Orhan Kuter, Yılmaz Sarıgöl ve Cengiz Hocazade nin koordinatörlüğünde düzenlenen Basın Balosu ve Ödül törenine Nürnberg ve Münih başta olmak üzere Bavyera bölgesinin tüm şehirlerinden katılım oldu.  

Tören de konuşan Cemiyet Başkanı Ali Boz, Amaçlarının Bavyera bölgesinde çalışan gazetecileri bir araya toplamak, birlik ve beraberlik içinde hareket etmek olduğunu vurguladı. Geceye katılan iş, sanat, siyaset, spor ve basın dünyası temsilcilerine teşekkür etti. 

Bu yıl Televizyon yayıncılığı dalında ATV Avrupa tv de EKOPAZAR programı yapımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni  Şeref Özata  en iyi  Tv ekonomi programı yapımcısı ödülünü aldı.

Almanya da yayın yapan Kanal Avrupa ‘ya “Almanya da yılın Türk Tv Kanalı” ödülü; KANAL Avrupa’nın kurucusu Ali Paşa Akbaş’a verildi. Kıbrıs Genç TV de belgesel programlarını yapan Hülya Özkoyuncu   “Belgesel yapımcısı” ödülüne layık görüldü.  Almanya da yayınlanan gazete, dergi ve radyolar içinde başarılı gazetecilere ödüller verildi.
Ahmet Özay ve Mustafa Bozdurgut “yılın Gazetecisi, İlhan Baba “ “Almanya da yılın Türk radyosu” ödülünü aldı. Yılın Alman Gazetecisi olarak.

Johachim Hauck‘a ödül verildi. Gecede Bavyera Parlamentosu milletvekili Arif Taşdelen “Almanya da yılın siyasetçisi “,T.C. Nürnberg Başkonsolosluğunda görevli konsolos GÜROL BAŞ ‘a verilen  “ “Almanya da Yılın Konsolosu” Ödülünü muavin konsolos Mesut Doğan aldı. MESUT DOĞANM Akdeniz Üniversitesi Rektör Danışmanı Feyzullah Aslan ‘a “ Yılın Eğitimcisi “ ödülü takdim edildi.

Elele Avrupa Engellilere ve Yaşlılara Yardım Konfederasyonu,  Objektif Kültür Merkezi, Beşiktaş Derneği e.V  ile  Türkspor Nürnberg ‘e   en iyi sivil toplum derneği ödülleri verildi.  AGT Başkanı Mevlüt Yeni, ASGD Başkanı İbrahim Erdoğan  ve  Faruk Aksu ya “Onur ödülü” verildi.  Nürnberg de Bodrum Palas da gerçekleşen balo ya katılan sanatçı- şair Ahmet Selçuk ilkan,  geceye anlam katan “ yeni yazdığı “Vatanım Türkiyem “ şiiriyle büyük alkış aldı. Ahmet Selçuk İlkan a da “ Yılın Sanatçısı” ödülü verildi. Baloya başta T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Mesut Doğan olmak üzere Bavyera Eyalet Milletvekili Arif Taşdelen, , Anadolu Birliği Başkanı Bedri Yalçın, Eski Emniyet Müdürü Akdeniz Üniversitesi Rektör Danışmanı Feyzullah Arslan ile çok sayıda davetli katıldı.

Bavyera Gazeteciler Cemiyeti İş dünyası Ödüllerini ise; MÜSİAD -Nürnberg,(Niyazi KOÇ), UETD- Nürnberg, TİAD-Nürnberg  ile    işadamları İsmet  Çoşkun ve Hakan Can’a  verildi. Frau Britta Dessler ‘e Türk dostu STK ödülü verildi. Ayrıca Anadolu Birliği Başkanı Bedri Yalçın ile Bülent Ekrem, Ahmet Ekinci, Faruk Aysu, Murat Ulay, Ayhan Yeşil, DR. Kazım Doğan ve Arif Aydın da ödül alan isimler arasındaydı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derbide zafer VakıfBank'ın
Derbide zafer VakıfBank'ın
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koronavirüs Testi Pozitif...