|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Electro Tülay Hayranlarına Müjde
  • Reklam

Electro Tülay Hayranlarına Müjde

Electro Tülay'ın yeni teklisi Arayış, tüm dijital platformlarda yayında. Teklinin video klipi de Youtube üzerinden izlenebiliyor.

10 Mayıs 2020 - 01:18 - Güncelleme: 07 Haziran 2020 - 15:53

Electro Tülay'ın yeni teklisi Arayış, tüm dijital platformlarda yayında.
Teklinin video klipi de Youtube üzerinden izlenebiliyor.

Electro Tülay, çok farklı türlerde eserler veren iki sanatçı olan Tülay Tünay ve Selçuk Yusuf Ergen'in, arabesk ve halk müziğini trip hop, psychedelic ve electronic öğelerle harmanlanladıkları bir proje.

2014 yılında çıkan ilk eserleri Gönlüm, Erden Kıral'ın Gece filminde ve Avlu isimli TV dizisinde yer alarak underground müzik meraklılarının sevgisini kazandı.

Electro Tülay, şimdi de Arayış adlı tekli ve klipiyle sevenleriyle buluşuyor.

Arayış, 17. yüzyılda yaşamış bir Bektaşi ozan olan Aşık Budala'nın şiirinden yola çıkarak, sözleri Tülay Tünay tarafından yeniden düzenlenen ve bozlak tarzında bestelen, Anadolu’nun bağrından çıkan bir eser.

Selçuk Yusuf Ergen tarafından eklenen trip-hop, psychedelic ve electronic ögelerle, hem geleneksel hem de Modern Sound’un kaynaştığı, olağan üstü keyifli, dinlemeye ve izlemeye doyamayacağınız bir sentez olarak vücut bulmuş.

İyi dinlemeler...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuklar Virüs Tedbirlerini Karikatürle Öğreniyor
Çocuklar Virüs Tedbirlerini Karikatürle Öğreniyor
Tuzla Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi İzmir İçin Yola Çıktı
Tuzla Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi İzmir İçin Yola Çıktı