|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Elon Musk, Mark Zuckerberg’i Geçerek Zenginler Lisesinde 3. Oldu
  • Reklam

Elon Musk, Mark Zuckerberg’i Geçerek Zenginler Lisesinde 3. Oldu

Tesla hisselerinin yükselişini sürdürmesiyle birlikte Elon Musk'ın kişisel serveti Mark Zuckerberg'i geçti. Musk 115 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin üçüncü insanı oldu.

01 Eylül 2020 - 13:10

Tesla hisselerinin yükselişini sürdürmesiyle birlikte Elon Musk'ın kişisel serveti Mark Zuckerberg'i geçti.
Musk 115 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin üçüncü insanı oldu. 

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ise 110.8 milyar dolar ile Musk'ın ardından dördüncü sırada geliyor.

Listenin başında da hareketlilik yaşandı. Pandemi de atak yapan Amazon’un kurucusu, başkanı ve CEO’su Jeff Bezos 188.7 milyar $ Serveti ile dünya zenginler listesinde birinci sırayı aldı.  

Dünyanın en zenginleri listesinin ikinci sırasında ise 117 milyar $ serveti ile LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton) ve Christian Dior SA şirketlerinin başkanı Bernard Arnault bulunuyor.

MUSK, ZUCKERBERG'İ SOLLADI

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla Inc.'in hisse senetlerinin hisse bölünmesinin ardından yükselişini sürdürmesiyle birlikte Elon Musk'ın kişisel serveti, sosyal medya devi Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'i geçti.

Bloomberg Milyarderler Endeksi verilerine göre Elon Musk'ın serveti 115.4 milyar dolar ile küresel sıralamada üçüncü sırada yer alıyor. Zuckerberg ise 110.8 milyar dolar ile Musk'ın ardından dördüncü sırada yer alıyor.

Ayrıca Pazartesi günü, Bezos'un eski eşi MacKenzie Scott, L'Oreal SA'nın varisi Francoise Bettencourt Meyers'i geride bırakarak dünyanın en zengin kadını oldu. Scott, Bezos ile boşandığı dönemde Amazon.com Inc.'in yüzde 4 hissesini almıştı. Bu hisselerin güncel değeri 66.4 milyar dolar civarında bulunuyor.

Tesla hisselerinin bu yıl yüzde 500 yükselmesiyle birlikte Musk'ın servetinde yüzde 87.8'lik oldukça hızlı bir yükseliş oldu. Ayrıca Tesla, bugüne kadar bir yönetim kurulu ile CEO arasında yapılmış en yüksek bedelli kurumsal ödeme anlaşması unvanını da taşıyor. Şirketin tüm hedeflere ulaşması halinde, Musk 50 milyar dolardan fazla alacak.

Çevrim içi işlem platformu Robinhood Financial yatırımcılarının favorilerinden olan Tesla, pandemi karantinaları döneminde en fazla fayda sağlayan şirketlerden biri oldu. Geçen ay bir saat içinde neredeyse 40 bin Robinhood hesabı Tesla hissesi almıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İbo Ekranlara Dönüyor! İbo Show'un Fragman Yayınlandı!
İbo Ekranlara Dönüyor! İbo Show'un Fragman Yayınlandı!
16 yaşındaki sürücüye 5 bin 334 lira CEZA kesildi
16 yaşındaki sürücüye 5 bin 334 lira CEZA kesildi