|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Emekli Başkomiserin YARDIM İsyanı
  • Reklam

Emekli Başkomiserin YARDIM İsyanı

İstanbul Bayrampaşa'da yaşayan 71 yaşındaki emekli Emniyet Başkomiseri Halil Karakaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da, 65 yaş üstü çoğu yaşlıların yardım ihtiyaçlarının yeterince karşılanmadığını öne sürerek, " Kovid-19 ile mücadelede aksaklıklar var ..! " ifadelerini kullandı.

24 Nisan 2020 - 14:59 - Güncelleme: 24 Nisan 2020 - 15:50

İstanbul Bayrampaşa'da yaşayan 71 yaşındaki emekli Emniyet Başkomiseri  Halil Karakaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da, 65 yaş üstü çoğu yaşlıların yardım ihtiyaçlarının yeterince karşılanmadığını öne sürerek, " Kovid-19 ile mücadelede aksaklıklar var ..! " ifadelerini kullandı.

Halil Karakaş, paylaşımında ; KOH,kâlp,damar ve tansiyon hastası ve Şubat ayında  kolon kanseri ve karaciğer o operasyonu geçirmiş 71 yaşımda emekli Başkomiser olduğunu belirtererek, " Eşim ekmek ihtiyacı için fırını telefon ile arıyor..Fırıncı,henüz evlere servisimiz yok yanıtını veriyor. Alo 155 polisten yardım talebinde bulunuyor "Görevini bilmeyen  Polis Memuru komşular da çocuk yok mu ?  Ekmeği ona aldır abla.." diyor.

Yahu sen görevli polis memurusun,çocuklara da sokağa çıkma yasağı olduğundan haberin yok mu ? Bu ne gaflet, bu ne cehalet..? Emekli Başkomiser olarak teşkilâtımdan böyle cahil davranışa üzülüyor ve sinirleniyorum.

Çoğu kimsenin ihtiyaçları karşılanmıyor.
Burada sizler bu krizi ne yazık ki yönetemiyorsunuz..
İtalya misali yaşlıları yok sayma durumuna mı girildi.? "
ifadelerini kullandı.

Emekli Başkomiser  Halil Karakaş'ın 17 Nisan 2020 günü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da şu ifadeler yer aldı :

" KOVİD-19 LA MÜCADELEDE AKSAKLIKLAR..

65 Yaş ve üzeri haklı olarak sokağa çıkma yasağı var.18 yaşaltı da ona keza yasaklara dahil.
İyi güzel de kendi hanemden örnekleyeceğim.
Ben Koh,kâlp damar ve tansiyon hastalığından muzdarip olduğum gibi daha kötüsü on Şubat ayında  kolon kanseri ve karaciğer o operasyonu geçirmiş 71 yaşımda emekli Başkomiserim.

Eşim 66 yaşında şeker,tansiyon Kalp damar hastası. Ben hâlâ Kemoterapi tedavisi alan biriyim..
Bu iki yaşlı kisiler ne yer ne içer kimin umrunda?
Bugün saat 24.00 de kadar genel yasak yok ama Yaş itibarı ve kronik rahatsızlıklar
dolayısı ile dışarı çıkamıyoruz çıkmayacağız da.

Eşim ekmek ihtiyacı için fırını telefon ile arıyor..Fırıncı,henüz evlere servisimiz yok yanıtını veriyor. Alo 155 polisten yardım talebinde bulunuyor "Görevini bilmeyen  Polis Memuru komşular da çocuk yok mu ?  Ekmeği ona aldır abla.." diyor.

Yahu sen görevli polis memurusun,çocuklara da sokağa çıkma yasağı olduğundan haberin yok mu ? Bu ne gaflet, bu ne cehalet..? Emekli Başkomiser olarak teşkilâtımdan böyle cahil davranışa üzülüyor ve sinirleniyorum.

Bana ekmek almak senin asli görevin deģil ama başkalarına iki şişe maden suyu alarak reklâm yapılıyor da bizim iki ekmek ihtiyacmız neden karşılanmıyor ? TV haberlerinde yetkililer bazı telefon numaraları vererek yaşlı ve hastaların temel gıda intiyaçlarının karşilandığını söylüyorsunuz  ama verdiğiniz telefondaki görevliler topu birbirlerine atıyorlar.

Çoğu kimsenin ihtiyacı karşılanmıyor.
Burada sizler bu krizi ne yazık ki yönetemiyorsunuz..
İtalya misali yaşlıları yok sayma durumuna mı girildi.?
Saygılarımla..."

 

ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN- **TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan,
Erdoğan, "Gönüller Kazanmak İçin Çalıştık”
Ayasofya’da Fetih Suresi Okundu
Ayasofya’da Fetih Suresi Okundu