|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emekli bir Polisten çalışan meslektaşlarına MEKTUP..!
  • Reklam

Emekli bir Polisten çalışan meslektaşlarına MEKTUP..!

Emekli Polis Mehmet Bekil'in sosyal medyada yer alan polis grup sayfalarında çalışan görevli polislere yönelik " Öyle Bakma Bana " başlıklı mektup paylaşımı beğenildi..

21 Ocak 2021 - 15:51 - Güncelleme: 21 Ocak 2021 - 16:21

Emekli Polis Mehmet Bekil'in  sosyal medyada yer alan polis grup sayfalarında çalışan görevli polislere yönelik  " Öyle Bakma Bana..! " başlıklı mektup paylaşımı beğenildi..

Mehmet Bekil, paylaştığı mektup da, "Ben, Emniyet teşkilatında 32 yıl çalıştım.Sonunda emekli sıram geldi emekli oldum. Emeklilik sırası bir gün sana da gelecek. "Allah nasip eder..! " inşallah.." ifadelerini kullandı.

Mehmet Bekil'in çalışan polislere yönelik  " Öyle Bakma Bana " başlıklı mektubunda  şu ifadeler yer aldı : 

"ÖYLE BAKMA BANA..! " 

Ben, seninle 32 yıl çalışmışım. Hani yeni geldiğinde "Abi bu tutanağı nasıl yazayım..? " derdin. Ben de "Gel kardeşim otur şu masaya, ben söyleyim sen yaz, zamanla beni geçersin " derdim.

Hani olaya gittiğimizde; senin tezcanlı davranmana izin vermez, sükûnetle olaya nasıl müdahale edeceğini bizzat müdahale ederek göstermeye çalışırdım. Sende izlerdin.

Hani, emekli bir büyüğümüz birime geldiğinde, sana seslenirdim,"Misafirimiz var, çayımız var mı? Var abi, derdin. Sana zahmet, 2 bize 1'de kendine 3 çay kap gel.." derdim. Sen de "Tabi abi.." derdin.

Hani, Uygulama yaptığımız sırada," Abi araçtakinin biri polis emeklisi ne yapayım..?" derdin. Sen beni izle der, emekli meslektaşımıza yanaşır, abi nasılsın, nereden böyle diye laf açar, kısa bir gönül alma, abi güle güle kendine iyi bak bize duacı ol der, gönderirdim.

Hani, tez canlığından, her gittiğimiz, yaralamalı, çok kişili olaylarda suçluyu yakalamada hemen beylik tabancana davranırdın. Sana sakin olmayı silahını ne zaman kullanacağını anlatırdım, doğru söylüyorsun abi derdin.

Hani, Komiserdin başka birime atandın, eski birimine arkadaşlarınla ziyarette geldiğinde, arkadaşlar ben, çoğu şeyi bu abiden öğrendim, Allah razı olsun der, bende Allah sizden de razı olsun derdim.

32 yıl ben, senle, neler paylaştım neler. Buraya yazmakla satırlar yetmez. Sonunda emekli sıram geldi emekli oldum. Emeklilik sırası bir gün sana da gelecek. "Allah nasip eder..! " inşallah.

Bunları niye yazdım. Son zamanlarda  sosyal medyada yer alan polis grup sayfalarında emekli meslektaşlarına karşı dürüst olmadığın paylaşım sitelelerinde yazılıp, çiziliyor.

Sen ne demek istediğimi anlamışsın. Yine de bir iki örnek ;

1-Tamam abi deyip arkadan ceza yazıp göndermen ne kadar dürüstçe..? 

2-Yine paylaşımlardan okuduğumuz kadarıyla polis arkadaşlara, "Emekli polislere ceza yazın.." diyebilen komiserler varmış..!

Tüm çalışan meslektaşlarım ayağınıza taş değse, inanın emekli meslektaşlarınız o acıyı hissediyordur. Sizler de emekli polise öyle bakmayın... Sizin henüz yapamadığınızı yapmış ve emekli olmuş olarak bakın. Hoşgörü ile bakın. Karşılaştığınızda iki tatlı söz ve dolambaçlı değil dürüst olun.. Onların gönlü zaten sizinledir..' Zor değil...Sadece bir empati yapın..Emekli meslektaşlarınızı çok iyi anlarsınız..SELAMETLE.." 

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması İçin Tarih Belli Oldu
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması İçin Tarih Belli Oldu
İYİ Parti'den İstifa Eden Koncuk Ve Özdağ Yeni Parti Kuruyor
İYİ Parti'den İstifa Eden Koncuk Ve Özdağ Yeni Parti Kuruyor