|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emekli Polis : "Böyle Eşitsizlik ve Adaletsizlik Olur Mu ?...
 • Reklam

Emekli Polis : "Böyle Eşitsizlik ve Adaletsizlik Olur Mu ? "

KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Derneği eski Basın Sözcüsü Halis Kahraman'ın "Polislere Ek Gösterge 3600 " isimli polis sayfasında " Böyle Eşitsizlik ve Adaletsizlik Olur Mu ? " başlığıyla yaptığı paylaşımına meslektaşlarından destek geldi.

25 Mayıs 2021 - 13:05 - Güncelleme: 25 Mayıs 2021 - 14:52

Genel Merkezi İstanbul'da bulunan ve Türkiye genelinde 43 şubesi ile faaliyet gösteren kamu yararına çalışan (KYÇ) Türkiye Polis Emeklileri Derneği Genel Merkez eski Basın Sözcüsü Halis Kahraman'ın sosyal medyada yer alan "Polislere Ek Gösterge 3600 " isimli polis sayfasında " Böyle Eşitsizlik ve Adaletsizlik Olur Mu ? " başlığıyla yaptığı paylaşımına meslektaşlarından destek geldi.

Emekli polis Halis Kahraman'ın sosyal medya paylaşımında şu ifadeler yer aldı : 

" BÖYLE EŞİTSİZLİK VE ADALETSİZLİK OLUR MU.. ?

Aynı görevi yapan ve İçişleri Bakanlığına bağlı iki kardeş kurumdan Jandarma Teşkilatı mensuplarına 1995 yılından beri 3600 ek gösterge verilip, Polis Teşkilatı mensuplarına verilmeyince iki kurum arasında eşitsizlik ve adaletsizlik olmuyor mu?

Biri öz evlat diğeri üvey evlât mı?

Polisler ilgili ve yetkili makamlardan resmi bir açıklama bekliyorlar.."

Emekli Polis Halis Kahraman'ın yaptığı paylaşım altına yazılan bazı yorumlar şöyle sıralandı :

Metin Kandemir : Polis üvey evlat, sahibi yok.. böyle giderse de olmayacak..3600 polis için hayal, kimse umutlanmasın..

Muzaffer Özdemir : Bizim bakanımız yok.

Mehmet Emelce: Sayın cumhurbaşkanımızın.ağzından en az 3 veya 4 defa 3600 verileceğine iilşkin kesin ifadeler kullanıldı ama maalesef polisin hakkı olan bu haktan şu anda hiç konuşulmuyor..Son derece üzüntü verici bir mesele..Yine de sabırsızlıkla bekliyoruz...Gazi polis.

Selim Çalışkan Söz verildiği halde sözü yerine getirmeyen yetkililer elinizi vicdanınıza koyun, kul hakkı yiyen cennet yüzü göremez ..Hatırlatmak istedim..

Ali Kemal Atalay :Türkiye'de adalet hiç olmadı..Şimdi ne adaleti bekliyorsunuz..Ölmüş, rahmeti bol olsun..

Zeki Koçak : Polis haftasında askere verilen zamlar var..Ona ne demeli..

Serhat Yıldırım :Jandarma personelinden sadece astsubaylar 3600 ek gösterge alıyor , Uzman Çavuşlar polis gibi 3000 ek gosterge'de.

Osman Hamzaoğlu : İçişleri Bakanı'ndan bize kala kala cebinizde ayetel kürsüyle gezin nasihatı kaldı..

Ferdi Aydoğan : Birileri çıkıp neden polise 3600 verilmiyor dese gam yemem..Kurumu yıpratmaktan ve itibarını düşürmekten başka ne yaptıkları var..? Yeter diyorum isteseler emniyet tazminatının yarısını emekli maaşlarına yansıtır yine çözerler..Ama maalesef çözmek istemiyorlar..

Ali Yiğit : İmamlara versinler..Ülkemizde terör kaynaklı ölen imamların sayısının istatistiğini açıklasın hükümet..Onlara acilen 3600 ek gösterge verilsin..

3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ VERDİ AMA SÖZÜNÜ TUTMADI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti seçim beyannamesi ile genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde 2018 yılında polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine 3600 ek gösterge müjdesi vermişti..

Ancak vermiş olduğu sözün üzerinden yaklaşık 3 yıl geçtiği halde düzenlemenin hayata geçirilmemesinden dolayı bu meslek gruplarındaki memurlar ile emeklileri sözün tutulmamasından yakınıyorlar..

3600 EK GÖSTERGE NEDİR ?

3600 ek gösterge memurların aylık ücretlerini, emekli olduktan sonraki maaşlarını ve emekli ikramiyelerini belirleyebilmek için gerekli olan önemli bir unsurdur. Ek göstergesinin yüksek olması emekli maaşının ve emekli ikramiyesinin de yüksek olması anlamına gelmektedir. Bu sebeple memurlar bulundukları unvanların 1. dereceden maaş alanlar için belirlenen ek gösterge rakamlarının yüksek olmasını istemektedir.

Ek göstergesi 3600 olan bir devlet memuru ile 2500 olan bir devlet memurunun alacağı zam oranı ve maaş miktarı aynı değildir. 657 sayılı Devlet Kanunu'na bağlı olan öğretmen, polis, din görevlileri, hemşireler gibi birçok meslek grubu bu sebepten dolayı ek göstergelerinin artmasını beklemektedir.

ÜNİVERSİTE MEZUNU POLİSLERE 3000 EK GÖSTERGEDEN MAAŞ ÖDENİYOR

Emniyet teşkilatında üniversite ve yüksekokul mezunu olan birinci dereceden maaş alan çalışan ve emekli polislere 2016 Mart ayından beri 3000 ek göstergeden maaş ödeniyor.

EMNİYET MÜDÜRÜ İLE POLİS MEMURU'NUN EK GÖSTERGESİ EŞİTLENDİ

2016 yılında gerçekleştirilen ek gösterge düzenlemesi sonucu,  üniversite ve yüksekokul mezunu olan birinci dereceden maaş alan polis memurları ile 2, 3 ve 4'üncü sınıf Emniyet Müdürlerinin ek göstergesi 3000 olarak eşitlendi.

Ortaokul ve Lise mezunu polislerin ek göstergelerinde 2016 yılında yapılan ek gösterge düzenlemesinde bir artış olmadığı, 650 ile 1500 aralığında ek göstergeden maaş aldıkları ifade edildi.  

POLİSLER "EŞİT İŞE, EŞİT ÜCRET " İSTİYOR

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Jandarma Astsubaylar ile eşdeğer görev yapan polisler, jandarma astsubaylara 1995 yılından beri tahsil farkı gözetmeksizin 3600 ek göstergeden maaş ödendiğini  belirterek, " Eşit işe, eşit ücret " ilkesi uyarınca kendilerine de 3600 ek göstergeden maaş ödenmesini talep ediyorlar.

40 YIL HİZMETİ OLAN EMEKLİ POLİSİN MAAŞI 1055 TL ARTACAK

Emniyet yetkilileri, 3000 ek göstergeden maaş alan polislere 3600 ek gösterge verilmesi halinde 650 lira ile 1055 lira aralığında, 40 yıl hizmeti olan emekli polisin maaşında ise 1055 TL artış olacağını ifade ettiler. 

EMEKLİ EMENİYET MÜDÜRLERİ DE EK GÖSTERGE MAĞDURU

Emekli 2, 3 ve 4'üncü sınıf Emniyet Müdürlerinin de 3000 ek göstergeden maaş aldığı, sadece emekli 1'inci sınıf Emniyet Müdürlerinin 3600 ek göstergeden maaş aldıkları ifade edildi.

TR HABER AJANSI - ÖZEL HABER -**AHMET KAPLAN 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ali Öngeli
  3 ay önce
  Polis Emeklisyim , En Umutlandığımız Zamanlar Mehmet Ağar zamanlarıydı , Çünkü Meslekten oraya Yükselmişti , Olmadı , Şimdi de Sedat Peker isimli Mafya , Mehmet Ağar ' ın Mafya olduğunu söyledi , Peygamber Efendimiz Sallallahüaleyhivesselem ' ın bir Cümlesi var , Birisinde İnne ucu kadar Hakkın varsa Helalleşmeden Hac ca gidemezsin demiştir , Pekiii Bunlar Hangi biriyle Helalleşecek , Yani Şimdi Bunlar Nasıl Bir Tip Müslüman olmuş oldular , Cumhurbaşkanımızın ben kendi Ağzından dinledim 3600 ek gösterge seçimden sonra ilk ele alacağımız konular diye , Bu Yazıyı okuyanlar değerlendirsin Nasıl Müslüman olduğunu ve Buna göre Davransınlar , Bir Emekli olarak Benden Oy Moy Yok .
 • Hamza ESEN
  3 ay önce
  Seçim zamanı geliyor hiç bir alanın kulun dan sayılanlar kapımı çalmaya oy istemeye gelmesinler. Bir fiil yaz kış izinsiz istirahatsiz mazeretsiz mobinglerle 33.5 yıl toplamda 43. Yıl 6 ay hizmet verdim çalıştım esnada ağır kroner kalp krizi geçirdim. 2. Günü göreve çağrıldım 2 ay istirahatli olduğum halde . Eşit işe eşit ücret mi nerede ne zaman hatırlar gibiyiz. Polis hak hukukuna gelince adalet hak hukuk göremezsiniz. Bizler yetim besleme köle den farkımız yok. Emekli olduk halen kafamızı sokacak bir kümes imiz bile yok halen Yüksek okulu okuyan ve ev hanımı tek emekli maaşı ile Açlık sınırında yaşayan bir emekliyiz. Allah yar yardımcımız olsun. 18 yıldır yönetimde olanlar vermek istemiyor. Şimdimi verecekler. Yalan talan bir parmak bal kulluk haklarım zehir zıkkım haram olsun kimselere hakkımı helal etmiyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu