|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emekli Polis : " Yürüyüş Yapmak YASAL Hakkımız.."
  • Reklam

Emekli Polis : " Yürüyüş Yapmak YASAL Hakkımız.."

Emekli Polis Erdinç Emecan, Antalya'dan Ankara'ya polislere vaat edilen 3600 ek gösterge sözünün yerine getirilmesi için 27 Eylül günü yürüyüş başlatacaklarını belirterek, " Yürüyüş yapmak yasal hakkımız.. Engellenmekten korkmuyoruz. " dedi

24 Eylül 2020 - 12:50 - Güncelleme: 24 Eylül 2020 - 14:17

Emekli Polis Erdinç Emecan, Antalya'dan Ankara'ya polislere vaat edilen 3600 ek gösterge sözünün yerine getirilmesi için 27 Eylül günü yürüyüş başlatacaklarını belirterek, " Yürüyüş yapmak yasal hakkımız. Herhangi bir dernek ya da siyasi kuruluşa bağlı değiliz. Kimseyle ilişkimiz yok. Engellenmekten korkmuyoruz. Engellenecek yasal olmayan bir durum da yok.. Her şey nizami.  Bizi engelleyecek olanların da sesini duyurmak istiyoruz.." dedi 

Antalya' da iki polis emeklisi, hükümetin polislere vaat ettiği 3600 ek gösterge sözünün yerine getirilmesi için Ankara’ya yürüyüş yapmaya hazırlanıyor.

Emekli polisler Erdinç Emecan ve Mehmet Kocadağ, polislere hükümet tarafından yıllardır vaat edilen 3600 ek göstergeyi hatırlatmak için 27 Eylül Pazar günü yola çıkarak Ankara’ya kadar 544  kilometre yol yürüyecekler. Bu İkiliye Eskişehir Sivrihisar’da ise Abdulkadir Çakır isimli emekli polis memurunun da katılacağı belirtildi.

Yürüyüş ile ilgili olarak Türkiye Haber Ajansı Haber İstihbarat Müdürü Halis Kahraman'a açıklamalarda bulunan Erdinç Emecan, bu yürüyüşün 10 gün süreceğini ve yürüyüş süresince pandemi kurallarına en üst düzeyde uyacaklarını belirterek, amaçlarının tüm emekli polislerin sesini ve mağduriyetini hükümete ve kamuoyuna duyurmak olduğunu söyledi.

" POLİSLER YILLARDIR 3600 EK GÖSTERGE VAADİYLE OYALANIYOR.."

2007 yılından beri verilen 3600 ek gösterge sözünün yerine getirilmesini beklediklerini belirten Erdinç Emecan, “Ne yazık ki bu söz yıllardır tutulmadı. Defalarca bu konularla ilgili hatırlatma yapmamıza rağmen dikkate alınmadık. Biz de 27 Eylül Pazar günü yanımda bir arkadaşımla beraber Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda hareketle, saat 09.30’da önce Atamıza saygı duruşunda durup çiçek bırakacağız, ardından ise Kepez’den başlayarak yola çıkacağız. Yaklaşık 544 kilometrelik yolu yürüyerek kat edeceğiz. Seyahat yaklaşık 10 gün sürecek. Bu şekilde sesimizi duyurmak istiyoruz..” şeklinde konuştu.

"AMACIMIZ  3600 EK GÖSTERGE SÖZÜNÜ DEVLET BÜYÜKLERİMİZE HATIRLATMAK.".

Eskişehir Sivrihisar’da bir arkadaşlarının daha onlara katılacağını söyleyen Emecan, “Yola 3 kişi olarak devam edeceğiz. Amacımız daha önce hükümet tarafından bize verilmiş olan 3600 ek gösterge sözünü devlet büyüklerimize hatırlatmak. Bize verilen sözün yerine getirilmesini istiyoruz.

Emekli olan arkadaşlarımız bu ek göstergeyi alamadan ölüyorlar. Sonuçta emekli insanlarız. Devletimize ve milletimize uzun yıllar hizmet ettik. Maaşlarımız asgari ücretin bir tık üzerinde kaldı. Hala 35 yıl hizmet edip de 2 bin 800 lira maaş alan emekli arkadaşlarımız var. Eğer polislere 3600 verilirse, hizmet yılına göre emekli polislerin maaşlarında 550 lira ile 985 lira aralığında bir artış olacak.Özlük hakkından bize maddi anlamda yansıyacak ciddi bir para var. 1995 yılında astsubaylara aynı karar verildi. Emsal ve kardeş kuruluş olmamıza rağmen bize verilmiyor. Tam 25 yıldır bekliyoruz. 13 yıldır da söz veriliyor  ama  o söz yerine getirilmiyor..” dedi.

" EMEKLİ POLİSLERİN FERYATLARINA SES OLMAK İSTİYORUZ.."

Kararın 157 bin emekli polisi kapsadığını söyleyen Emecan “Türkiye’deki emekli polislerin feryatlarına ses olmak istiyoruz.  Yürüyüş yapmak yasal hakkımız. Herhangi bir dernek ya da siyasi kuruluşa bağlı değiliz. Kimseyle ilişkimiz yok. Engellenmekten korkmuyoruz. Engellenecek yasal olmayan bir durum da yok. Her şey nizami.  Bizi engelleyecek olanların da sesini duyurmak istiyoruz..” açıklamasını yaptı.

"MECLİSE YAKIN BİR PARKTA BASIN AÇIKLAMASI YAPACAĞIZ.." 

Ankara’ya vardıklarında öncelikle Anıtkabir’e gideceklerini söyleyen Emecan, sonrasında Cebeci Polis Şehitliği’ne gideceklerini sözlerine ekledi. Meclise yakın bir parkta basın açıklaması yapacaklarını belirten Emecan, “Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Meclis Dilekçe Komisyonuna talep dilekçesi bırakıp geri döneceğiz. Pandemi kurallarına da en üst düzeyde uyacağız. Amacımız sesimizi duyurmak. Biz artık verilen sözün tutulmasını istiyoruz..” diyerek sözlerini tamamladı.

 

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÜNLÜ & Co 2021 İlk Çeyrekte Karını % 93 Artırdı
ÜNLÜ & Co 2021 İlk Çeyrekte Karını % 93 Artırdı
Social Media Awards Turkey 2021 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Social Media Awards Turkey 2021 Ödülleri Sahiplerini Buldu