|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Emekli polisin MAAŞ ADALETSİZLİĞİ isyanı..’
  • Reklam

Emekli polisin MAAŞ ADALETSİZLİĞİ isyanı..'

Emekli polis Muhammet Yegit, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da, Emniyet teşkilatından emekli olan bir işçi ile bir polis memurunun aylık maaşlarını karşılaştırarak, arada büyük fark olduğunu görünce bu maaş adaletsizliğine isyan etti.

21 Temmuz 2020 - 17:47 - Güncelleme: 21 Temmuz 2020 - 18:33

Emekli polis Muhammet Yeğit, Emniyet Teşkilatı kadrosunda işçi statüsündeki bir çalışanın emekli olduktan sonra yaklaşık 6 bin 136 TL maaş aldığını, emekli polislerin tahsil ve hizmet yılına göre 2000 TL ile 4000 TL aralığında maaş aldığını belirterek, bu durumun maaş adaletsizliğine yol açtığını bildirdi. 
 
Emektar polis Muhammet Yeğit, paylaşımında, " Seçim öncesi hemen hemen her şehirde yapılan seçim mitinglerinde  polislere 3600 ek gösterge konusunu gündeme getirerek yüksek sesle dillendiren siyasetçiler, bu tavırlarıyla,"Ses var, icraat yok.." kanısı oluşturmuşlardır, teşkilatımız çalışanları ve emeklileri üzerinde..
Polis emeklilerine ödenen maaşlarımızın,içinde bulunduğumuz şartlarda insanca yaşamaya yetmeyeceği hepimizin hem fikir olduğu bir gerçektir..Unutmamalılar ki ne kadar zam verirlerse versinler canıyla, kanıyla maaşını kazananların haklarını ödeyemezler..Bizleri yük olarak görmekten vazgeçip en azından emekli olduktan sonra kalan ömrümüzde insanca yaşayabileceğimiz ücreti vermek boyunlarının borcudur..!" ifadelerini kullandı.
 
 
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile adeta emekli polislerin sesi olan emektar polis Muhammet Yegit'in " SES VAR...İCRAAT YOK.." başlıklı paylaşımında şu ifadeler yer aldı : 
 
" SES VAR...İCRAAT YOK...
 
Severek görev yaptığım ve nihayetinde emekli olduğum teşkilatımın sorunları ile ilgili olarak dilim döndüğünce,elimden geldiğince bir şeyler karalayıp,hepimizin bildiği konularda hem fikir olmak,sosyal medya aracılığı ile ilgili sesimizi duyurmak amacıyla,kendi sayfamda ve birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesi için kurulan sayfalarda,yazdıklarımı- zaman zaman paylaşıyorum.
 
Emekli olduktan sonra,neredeyse tamamımızın gerek evlatlarımızı daha iyi şartlarda okutmak,yaşatmak,gerek ev kiramızı karşılayıp karnımızı doyurabilmek için yeniden çalışmak zorunda kaldığımız kaçınılmazdır.
 
Teşkilatımız kadrosunda işçi statüsünde çalışan bir kardeşimizin emekli olduktan sonra yaklaşık 6136 TL alıyor olmasına rağmen,görevimiz nedeniyle suça maruz kalanların bile uzak durduğu, şikayetçi olamadıkları tüm pis ve kirli işlerle uğraşarak canımızla,kanımızla karşılığını ödeyerek aldığımız ücretlerin emekli olduktan sonra yarıdan fazla kesiliyor olması, hainlerin ve kurşunların yüksek okul mezunu mu, lise mezunu mu diye ayırt etmeden bizleri hedef görüyor olmalarına rağmen,tahsil farkı gözetilerek maaş alıyor olmamız nedeniyle, tahsil ve hizmet yılına göre 2000 TL ile 4000 TL arasında değişen emekli maaşlarımızın,içinde bulunduğumuz şartlarda insanca yaşamaya yetmeyeceği hepimizin hem fikir olduğu bir gerçektir.
 
1995 yılında aynı işi yaptığımız Asker kardeşlerimize verilen 3600 ek gösterge ile yine asker kardeşlerimizin 2003 yılından önce mesleğe başlayan ve emekli olan tüm personelin kanunla Yüksek okul mezunu sayılmalarından dolayı,çalışma yılları farklılıklarından dolayı oluşan maaş farkından başka bir farkları yoktur.
 
Kardeşlerimize bu hakların tanınması bizim ve onlar için sevindirici olmakla beraber,kardeşlerimize tanınan haklardan bizlerin muaf tutulması bir o kadar da canımızı yakmış ve yakmaya da devam ediyor.Haklı isteğimizin farkında olan siyasetçiler 1995 yılından bu yana tüm seçim zamanlarında 3600 ek gösterge ile bizlere söz vermelerine rağmen,seçim sonrasında çözümden uzak tavırlarıyla alay eder gibi görünmekten başka bir girişimde bulunmamışlardır.
 
Seçim öncesi hemen hemen her şehirde yapılan seçim mitinglerinde  polislere 3600 ek gösterge konusunu gündeme getirerek yüksek sesle dillendiren siyasetçiler, bu tavırlarıyla,"Ses var, icraat yok.." kanısı oluşturmuşlardır, teşkilatımız çalışanları ve emeklileri üzerinde.. Gel gör ki Asker kardeşlerimizi ilgilendiren hemen hemen tüm konularda tüm hükumetler sesiz ama icraatkar olmuşlardır.
 
Peki, bizim özlük haklarımızla ilgili her zaman söz vermelerine rağmen isteksiz olan siyasetçilerin bu tutumları,yaptığımız işi küçümsemelerinden mi ? Bizleri sahipsiz görmelerinden mi ? Yoksa bir kişi ata binlercesini sustursun diye düşündüklerinden mi ? Yoksa,Canıyla,kanıyla ücretini alan bizlere verdikleri sözleri tutarlarsa getireceği ekstra maliyeti yük olarak mı görüyorlar.
 
Unutmamalılar ki ne kadar zam verirlerse versinler canıyla, kanıyla maaşını kazananların haklarını ödeyemezler..Bizleri yük olarak görmekten vazgeçip en azından emekli olduktan sonra kalan ömrümüzde insanca yaşayabileceğimiz ücreti vermek boyunlarının borcudur..!
 
Bitirin artık yıllarca devam eden çalışmaları, eğer çalışıyorsanız..!
 
Bizler artık SES VAR. İCRAAT YOK ..demek istemiyoruz...!
 
SESSİZ olun, BİZE İCRAATINIZI gösterin yeter..! "
 
 
ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Sarp Kaya’dan Yeni Şarkı ‘Ne Var Ne Yok’
‘Sarp Kaya’dan Yeni Şarkı ‘Ne Var Ne Yok’
Türkiye'de Can kaybı 5813’e Vaka Sayısı 238 bin 450'ye Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 5813’e Vaka Sayısı 238 bin 450'ye...