|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emekli polisler, ADALET için Ankara’ya yürüyecek..!
  • Reklam

Emekli polisler, ADALET için Ankara'ya yürüyecek..!

Emekli Polis Muhammet Yegit, Antalya'dan Ankara'ya 3600 ek gösterge talebi için yürüyecek koca yürekli meslektaşlarına sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile destek verdi.

19 Eylül 2020 - 13:05 - Güncelleme: 20 Eylül 2020 - 02:11

Emekli Polis Muhammet Yegit, Antalya'dan Ankara'ya 3600 ek gösterge talebi için yürüyecek koca yürekli meslektaşlarına sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile destek verdi.

Muhammet Yegit, paylaşımında ; " Emekli Polis'ler adalet için yürüyecek.Yıllarca adalet için kan verenler,can verenler, kendileri için çok görülen adaletin tecellisi için yürüyecek..Her alanda görevlendirirken bizleri görenlerin, konu özlük haklarımızın düzenlenmesine geldiğinde, bizleri görmezden gelmeleri son bulana kadar sürecek,bu yürüyüş..! " ifadelerini kullandı..

Muhammet Yegit'in sosyal medyada yer alan " Antalya Polis Emeklileri Yardım ve Dayanışma Platformu " isimli polis sayfası'ndan yürüyüş hakkında yaptığı paylaşım da şu ifadeler yer aldı : 

EMEKLİ POLİSLER, ADALET İÇİN YÜRÜYECEK..!

Yıllarca bıkmadan usanmadan suça,suçluya karşı canıyla kanıyla mücadele ederek,yaşantısından,ailesinden ödün vererek nihayet emekli olan Polisler,kalan sayılı günlerinde biraz olsun insanca yaşayabilmek için yirmi beş (25) yıldır vaad edilen lakin bir türlü verilmeyen, verilmek istemeyen özlük haklarını vaad edenlere hatırlatmak, hakkı olanı dile getirmek, kamuoyuna duyurabilmek amacıyla Antalya'dan Ankara'ya yürüyecekler..

27.09.2020'de Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda SAYGI DURUŞUYLA başlaması planlanan yürüyüş 544 KM sonra Ankara ilinde son bulacak.

Ne tuhaf değil mi ? Adalet için ömrünü feda edenlerin, kendi adaletleri için verilen sözlerin tutulmamasını görmek,verilen sözleri verenlere hatırlatabilmek için huzur içinde yaşam sürmesi gerekirken, sonu belli olmayan yolculuğa çıkmak.İlerlemiş yaşlarına rağmen emekli Polis'lerin haklı isteklerini duyurabilmek için yola çıkacak olan üç koca yürekli insan yolunuz açık olsun..,Allah yar ve yardımcınız olsun...!

Belki bizleri yine duymazdan, yine görmezden gelecekler ama gayretiniz haklı mücadelemizin en sağlam temeli olacak..

Söz verdiği halde,sözlerini tutmayanların Polis'le ne sorunu olabilir, neden Polis'i sevmezler, sevemezler..? Yıllardır onca angaryada, her durumda, her koşulda hizmet için kullanılan teşkilatın sorunlarını bilmelerine rağmen,düzeltmek için parmaklarını dahi oynatmazlar.Verip tutmadıkları sözlerle alay etmekten öteye gitmeyen davranışlarıyla bizleri küçümserler, yok sayarlar.

Ne acı..!

Adalet için can verenlerin,kendi adaletleri için verilen sözlerin tutulmasını bekleyerek aldatıldıklarını görmeleri.Bizler can verdik adalet için,sizler yerine getirmediğiniz sözleri verdiniz bizleri avutmak için.

Bugün onlar yürüyecek adalete,yarın bizler,haklı olduğumuzu bilenlerin verdikleri sözleri tuttuğu güne kadar devam edecek bu yürüyüş.

Her alanda görevlendirirken bizleri görenlerin,konu özlük haklarımızın düzenlenmesine geldiğinde,bizleri görmezden gelmeleri son bulana kadar sürecek,bu yürüyüş.

Emekli Polis'ler adalet için yürüyecek.Yıllarca adalet için kan verenler,can verenler,kendileri için çok görülen adaletin tecellisi için yürüyecek.

Üç koca yürek attıkları her adımda ses getirmek, unutulan sözleri hatırlatmak için yürüyecek.Yine görmezden gelecekler belki,ama her adımda çıkan sesi duyacaklar,atılan adımların kendi sözlerini unuttuklarından dolayı olduğunu bilecekler.

Yürüyün koca yürekli adamlar adalete yürüyün,umuda yürüyün.Her attığınız adımın bir öncekinden daha çok ses çıkaracağını bilerek yürüyün..!

Allah yar ve yardımcınız olsun...Umudunuz,umudumuz, attığınız her adım gururumuz olsun..!

Selam ve dua ile."

 

ÖZEL HABER: **HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Abdullah Şener Gezer
    1 ay önce
    Böyle olmaz. Emekli astsubay derneğini örnek alalım. Adamlar bir olup masaya yumruğu vurunca her istediğini alıyorlar. Biz ayrı ayrı dernekler kurup bişey elde edemiyoruz. Emekli polis
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mike Pompeo: 'Çin’in Sincan’da Soykırım İşlediğini Tespit Ettim'
Mike Pompeo: 'Çin’in Sincan’da Soykırım İşlediğini Tespit...
Otomobil Fiyatlar Düşmeye Devam Eder mi: Tüketici Kararsız
Otomobil Fiyatlar Düşmeye Devam Eder mi: Tüketici Kararsız