|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emekli polisler, Ankara’da 3 Makama 3600 için DİLEKÇE verdi
  • Reklam

Emekli polisler, Ankara'da 3 Makama 3600 için DİLEKÇE verdi

Antalya'da dün 3600 ek gösterge yürüyüşü engellenen iki emekli polis, Ankara'ya otomobil ile ulaşarak Cumhurbaşkanlığı, Meclis Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığına giderek polislere 3600 ek gösterge verilmesini içeren talep dilekçesi sundular.

28 Eylül 2020 - 17:59 - Güncelleme: 28 Eylül 2020 - 18:42

Antalya'da dün 3600 ek gösterge yürüyüşü Covid-19  salgını gerekçe gösterilerek
engellenen iki emekli polis, Ankara'ya otomobil ile ulaşarak, Cumhurbaşkanlığı, Meclis Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığına giderek polislere 3600 ek gösterge verilmesini içeren talep dilekçesi sundular.

ANTALYA VALİLİĞİ YÜRÜYÜŞE İZİN VERMEDİ 

Antalya'da 2 Emekli polis memuru, polisin 3600 ek gösterge mağduriyetini kamuoyuna duyurmak amacıyla, dün Antalya’dan Ankara’ya yaya olarak 544 kilometre yürüyeceklerini duyurdu.

Dün Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk'e saygı duruşunun ardında yürüyüş yapmayı planlayan polislerin Atatürk büstüne çiçek koyması engellenerek yürüyüş yapmalarına izin verilmedi.

YÜRÜYÜŞE COVİD-19 ENGELİ 

Polislerin yürüyüş yapmalarına izin verilmemesinin nedeni olarak Antalya Valiliği'nin Covid-19  salgınını ile  mücadele kapsamında toplu eylem, etkinliklerin dünden itibaren 15 gün süreyle yasaklanması gösterildi.

" TEBLİGATA İMZA KOYMADIK, ŞERH DÜŞTÜK.."

2007 yılından beri verilen 3600 ek gösterge sözünün yerine getirilmesini beklediklerini belirten Erdinç Emecan, “ Dün Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda emekli meslektaşlarımız ile birlikte biraraya geldik.Saat 09.30’da önce Atamıza saygı duruşunda durup çiçek bırakıp, ardından ise Kepez’den başlayarak yola çıkacak, yaklaşık 544 kilometrelik yolu yürüyerek  Ankara'ya ulaşacaktık.Ancak, meslektaşlarımız Antalya Valiliği'nin Covid-19  salgınını ile  mücadele kapsamında yürüyüş,oturma eylemi,stant yada çadır kurma,çelenk koyma, protesto gösterileri gibi eylem ve etkinliklerin dünden itibaren 15 gün süreyle yasaklandığına dair bize meslektaşlarımız tarafından tebligat yapıldı. Ben ve arkadaşım bu tebligata şerh düşerek, bu tebligatı imzalamadık. Anayasa'nın 23'üncü maddesi uyarınca, vatandaşlara verilen seyahat özgürlüğü hakkı kapsamında 3600 ek gösterge talebimizi içeren dilekçelerimizi ilgili üç makamlara vermek üzere,dün Ankara'ya doğru yola çıktık.

ANKARA'DA ÖNCE ANITKABİR'E KOŞTULAR  

Bu sabah meslektaşlarının  özel otomobili ile Ankara'ya ulaşan iki emekli polis, ilk önce Anıtkabir’e giderek, Anıtkabirde.Ulu önder Atatürk'ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunarak, mozeleye çiçek bıraktılar.
 
 
POLİS ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİLER 
 
Anıtkabir ziyareti ardından  Cebeci Polis Şehitliği’ni ziyaret ederk, şehit meslektaşlarına dua ettiler.

ANKARA'DA 3 MAKAMA DİLEKÇE VERDİLER 

Şehitlik ziyareti ardından Cumhurbaşkanlığı, Meclis Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığına giderek  polislere 3600 ek gösterge verilmesini içeren ıslak imzalı talep dilekçelerini sundular.

TEŞEKKÜR MESAJI PAYLAŞTILAR 

Erdinç Emecan ile Mehmet Kocadağ,"Kahraman Emekli Polisler " isimli whatSapp grubundan teşekkür mesajı paylaştı.Mesaj da şu ifadeler yer aldı :   

"Sevgili Meslektaşlarımız ;

An itibarıyla Antalya-Ankara güzergahındaki etkinliğimiz sona erdi, ben Erdinç EMECAN ile beraber yürüme konusunda engellenen arkadaşım Mehmet KOCADAĞ ile birlikte bizleri bazı ulusal kanallardan canlı yayınlara davet ettiler, Mehmet Kocadağ canli yayın konuğu olup sesimizi duyurmak ve konuyu gündemde tutmak için İstanbul iline hareket ediyor, çok yorgun olmam nedeniyle ben de Antalya'ya dönüyorum.

Bu organizasyon da emeği geçen, bizleri maddi ve manevi anlamada destekleyen, özellikle Hatay ilinden gelip bizimle Ankara'ya kadar eşlik eden nefes nefese hep yanımızda olan Kıymetli meslektaşlarımız Yusuf BARUTÇU ve Recep GÖÇMEN kardeşlerimize, Bizleri yollarda karşılayan ve misafir eden Isparta ve Eskişehir emeklilerimize, Ülkenin her yerinden telefonla arayaark destekleyen tanıdığımız ve tanımadığımız tüm arkadaşlarımıza, Meslek büyüklerimize, abilerimize ve Emekli Emniyet Müdürü büyüğümüz Aykut BALTACI'ya, yürüyüş etkinliğimizi haber yaparak kamuoyuna duyurulmasına vesile olan polis emeklisi gazeteci büyüğümüz Halis KAHRAMAN'a  huzurda çok teşekkür ediyoruz..

Daha güzel ve anlamlı etkinliklerde buluşmak dileğimizdir..
Allah hepinize sağlık ve huzur versin..

Saygılarımızla.."

Polis Emeklisi Necati Sivri de "155 Emekli ve Çalışanlar " isimli whatSapp grubunda polislerin 3600 ek gösterge etkinliği ile ilgili olarak şu paylaşım da bulundu :  

"Değerli arkadaşlar, Antalya'dan Ankara' ya yürüyecek olan CESUR YÜREKLİ arkadaşlarımıza  izin verilmedi..Devletin emekli polislerine Antalya'da ATATÜRK anıtına gül bırakılmasına engel olundu..Bu talihsiz olayı tarih yazacaktır.. Antalya Meydanı bariyerle çevrilmiş, bunlar kime karşı..? Bizler bu devlete şehitler ve gaziler verdik ..Bizim devletimize karşı bir yanlışımız asla olamaz..Bu telaş neden acaba? Bizler, 150 bin emeklisi, yaklaşık 300 bin çalışanı olan büyük bir teşkilatız ..Bu güne kadar bizlere hem iktidar, hem de muhalefet 3600 ek gösterge sözü verdi fakat hepsi unuttular..Bizler sadece hakkımızı istiyoruz..Herkesi duyarlı olmaya, birlik ve beraberlik içinde mücadeleye davet ediyorum..Saygılarımla.."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÜNLÜ & Co 2021 İlk Çeyrekte Karını % 93 Artırdı
ÜNLÜ & Co 2021 İlk Çeyrekte Karını % 93 Artırdı
Social Media Awards Turkey 2021 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Social Media Awards Turkey 2021 Ödülleri Sahiplerini Buldu