|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emekli Polisler : " Sözü ver, oyu kap devri artık bitti..!...
  • Reklam

Emekli Polisler : " Sözü ver, oyu kap devri artık bitti..! "

Emekli polisler, AK Parti Hükümetlerinin en çok oy aldığı polis camiasına verdiği sözleri tutmadığını belirterek, İktidar çok iyi bilsin ki ; hiçbir polis emeklisinin oyu çantada keklik değil. Sözü ver oyu kap devri artık bitti.." ifadelerini kullandı.

28 Mart 2021 - 11:58 - Güncelleme: 28 Mart 2021 - 14:11

Emekli polisler, AK Parti Hükümetlerinin en çok oy aldığı polis camiasına verdiği sözleri tutmadığını belirterek, " İktidar çok iyi bilsin ki ; hiçbir polis emeklisinin oyu çantada keklik değil. Sözü ver oyu kap devri artık bitti.." ifadelerini kullandı.

Mağdur emekli polisler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı da bulunarak, "Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan 10 Nisan Polis Günü arifesinde  tahsil farkı gözetilmeksizin tüm polislere 3600 ek gösterge müjdesi vermesini sabırsızlıkla bekliyoruz.. ” ifadelerini kullandı.

Emekli polisler, AK Parti Hükümetlerinin en çok oy aldığı polis camiasına verdiği sözleri tutmadığını, 2007 yılından beri özlük ve sosyal haklar taleplerini  görsel ve yazılı medya ile birlikte sosyal medyadan  seslerini yükselterek iktidara duyurmaya çalıştıklarını ifade ediyorlar.

SANDIK GELİYOR, SEÇİM GÜNÜ YAKIN..

Polislere her seçim öncesi verilen sözlerin tutulmadığını belirten emekli polisler, “ Medya da yer alan haberlerden seçim sandığının yakında geleceğini öğrendik. Emekli polisler, seçim günü  verilen sözlerin tutulmadığını ellerine vicdanlarına koyup değerlendirecek. İktidar çok iyi bilsin ki ; hiçbir polis emeklisinin oyu çantada keklik değil.. Sözü ver oyu kap devri artık bitti..”şeklinde konuştular...

İktidarın en çok oyu aldığı polislere üvey evlat gibi davrandığını vurgulayan emekli polisler, artık verilen sözlerin tutulmasını beklediklerini  ifade ettiler.

EMEKLİ POLİSLER MAĞDUR  AMA SESLERİNİ DUYAN YOK..

“Her fırsatta sosyal medya aracılığıyla  mesajlar ileterek, polislere verilen sözleri tutun diye iktidar partisi milletvekilleri ile kabine üyelerine  sesleniyoruz. Ama kulaklarının üstüne yatıyorlar..! ” diyen emekli polisler şöyle devam etti:

“Bir değil, iki değil, üç değil. 2007 yılından beri özlük ve sosyal haklar  içeren taleplerimiz hep ötelendi. Ailelerimiz bile verilen bu sözlerin tutulmamasına  artık isyan ediyor. Ömrümüzün büyük bir bölümünü emniyet teşkilatına gece gündüz, bayram seyran demeden hizmet vererek  geçirdik..Ömrümüzün kalan kısımını da  ekonomik sıkıntı çekmeden insanca yaşamak istiyoruz. 

Aynı İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışan Jandarma Astsubaylara 26 yıldan beri verilen 3600 ek göstergenin polislere verilmemesi, seçim meydanlarında defalarca söz verilip, sonradan bu vaatlere hemşire, öğretmen ve imamların da ilave edilerek sulandırılması, muhalefet partileri tarafından meclise kanun teklifi getirildiği halde söz verenlerin oyları ile red edilmesi adalet ve dürüstlük ilkesini yok saymaktır..

"Eşit işe, eşit ücret" ilkesi ve verilen sözlerin dikkate alınarak, emekli polislere yıllardır verilen  maaşlar da iyileştirme  sözü ne zaman tutulacak..?

Polislere 3600 ek gösterge verilmesi halinde, hizmet yılına göre emekli polislerin maaşlarında 550 lira ile 1055 lira aralığında bir artış olacak..

Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan 10 Nisan Polis Günü arifesinde  tahsil farkı gözetilmeksizin tüm polislere 3600 ek gösterge müjdesi vermesini sabırsızlıkla bekliyoruz.. ”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Axis Kağıthane AVM’den Kadın El Emeğine Tam Destek
Axis Kağıthane AVM’den Kadın El Emeğine Tam Destek
Vernel Max Yenilendi
Vernel Max Yenilendi