|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Emekli ve Dar Gelirli Vatandaşlardan Naylon Poşet Tepkisi
  • Reklam

Emekli ve Dar Gelirli Vatandaşlardan Naylon Poşet Tepkisi

Emekli ve Dar Gelirli Vatandaşlar, “Emekli ve dar gelirliler olarak kuruşlarla hayatımızı sürdürüyoruz.  Artan enflasyon ve kontrol edilemeyen fiyat artışları karşısında ezilmemiz yetmiyormuş gibi şimdi de emekli ve dar gelirliler olarak naylon poşetleri parayla alacağız." Diyerek tepki gösterdiler.

24 Aralık 2018 - 06:35

HABER: AHMET KAPLAN

Ekonomideki olumsuz gelişmelerden etkilendiklerini, geri alınmayan zamlar ve enflasyon karşısında hayatta kalma mücadele verdiklerini ifade eden Emekli ve Dar Gelirli Vatandaşlar, 'marketlerdeki naylon poşetlerin ücretlendirmesi' uygulamasi için “Hükümet Marifetiyle, Emekli ve Dar Gelirliye Naylon Poşetli Kazık.” Diyerek tepki gösterdi.

'POŞETLER PARAYLA DA SATILMASIN'

'Naylon poşetlerin ücretlendirilmesi yerine kullanımdan kaldırılması' gerektiğini ifade eden Emekli ve Dar Gelirli Vatandaşlar, “Naylon poşetler ücretlendirilmek yerine alternatif bir çözüm üretilerek kullanımdan kaldırılmalıydı. İnsan sağlığı ve çevre açısından yapıldığı ileri sürülen uygulama marketlere naylon torba ticareti sağlayacak, emekli ve dar gelirliye naylon torbalı kazık olacak. Çevreye ve sağlığa katkı açısından yapılacak düzenleme vatandaşa atılan bir kazık olmamalı. Naylon poşet kullanımına bir alternatif getirilsin. Sağlığa zararlı olan bu poşetler parayla da satılmasın. Parayla satılınca sağlığa ve çevreye zararsız mı olacak? Hem çevre ve sağlığa zararı devam edecek hem de maddi yük olacak. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Elbette geri dönüşüm özendirilsin, naylon poşet tüketimi azaltılsın, hatta naylon poşetler tamamen yasaklansın. Bunun yerine bez çanta ya da çevre dostu file uygulaması marketlere getirilsin. Dar gelirlinin omuzuna değil, markete, tüccara yüklensin maddi külfeti. Uygulama emekli ve dar gelirliye zarar vermesin.” Diyerek tepki gösterdiler.

‘KURUŞLARLA HAYATIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ’

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan düzenleme kapsamında 1 Ocak 2019'dan itibaren plastik alışveriş poşetlerin, tüm satış noktalarından ücretli temin edilmesinin vatandaşa yeni bir gider kalemi oluşturduğunu ifade eden  Emekli ve Dar Gelirli Vatandaşlar, “Emekli ve dar gelirliler olarak kuruşlarla hayatımızı sürdürüyoruz.  Artan enflasyon ve kontrol edilemeyen fiyat artışları karşısında ezilmemiz yetmiyormuş gibi şimdi de emekli ve dar gelirliler olarak naylon poşetleri parayla alacağız. Naylon poşetler, market kasalarında tanesi 25 kuruştan ücretlendirilecekmiş. Yine tüketilecek ve yine hedeflenen çevre ve sağlık katkısı olmayacak. Göz dikilen emekli ve dar gelirlinin cebindeki son kuruşlar. Bu zamları yapanlara, sebep olan siyasilere ve yapılan yeni uygulamalarla yaşamımızı zorlaştıranlara hakkımızı helal etmiyoruz.” Dediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis düğünde halay uyarısı yaptı
Polis düğünde halay uyarısı yaptı
Emekli polis memuru balta ile öldürüldü
Emekli polis memuru balta ile öldürüldü