|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Emekliler " Aile Yardımı " istiyor
  • Reklam

Emekliler " Aile Yardımı " istiyor

KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği eski Basın Sözcüsü Halis Kahraman, "Çalışırken ödenen aile yardımı emekli olunduğunda kesiliyor. Aile yardımının emeklilik döneminde de devam etmesini sağlayacak mevzuat değişikliklerine gidilmesini istiyoruz.." dedi

23 Şubat 2020 - 14:10 - Güncelleme: 07 Mart 2020 - 16:42

KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği eski Basın Sözcüsü Halis Kahraman,  "Çalışırken ödenen aile yardımı emekli olunduğunda kesiliyor. Aile yardımının emeklilik döneminde de devam etmesini sağlayacak mevzuat değişikliklerine gidilmesini istiyoruz.." dedi

Merkezi İstanbul'da bulunan derneğin kamu yararına çalışan (KYÇ) bir dernek olduğunu, ülke genelinde halen 43 şubesinin faaliyette bulunduğunu, Genel Başkan görevinin emekli Emniyet Müdürü Mustafa Acar tarafından yürütüldüğünü belirten Halis Kahraman, çalışırken ödenen "Aile Yardımı"nın emeklilik döneminde de devam etmesi talebini dile getirdi.

Kamu çalışanlarına bu yıl 332 lira olarak ödenen aile yardımının sadece çalışan polislerin aldığını belirten Kahraman, şunları kaydetti:

"Aileye verilen bir değer olarak gördüğümüz aile yardımı, çalışmayan eşler için mutfak harcamalarına ufak bir katkı niteliğindedir. Ama çalışırken ödenen aile yardımı emekli olunduğunda kesiliyor. Bu durum, emekli olduktan sonra geliri azalan emeklilerin, gelirinin bir kalem daha azalmasına yol açıyor. Bu sebeple, aile yardımının emeklilik döneminde de devam etmesini sağlayacak mevzuat değişikliklerine gidilmesini istiyoruz."

 "Hükümetin talebi dikkate alacağına inanıyoruz.."

Aile yardımı sayesinde emeklilerin cebine ek bir gelirin gireceğini ifade eden Kahraman, bu gelirin "emeklilerin ufak bir yarasına merhem" niteliğinde olacağını söyledi.

Emekli polislerin emekli olduklarında maaşlarında yüzde 50'den fazla düşüş yaşandığını, bu yüzden çok sayıda polis emeklisinin ailesini geçindirebilmek için   çalışmak zorunda kaldığını belirterek, emeklilerin geçinebilmesi ve ailenin varlığını korunabilmesi için emeklilik döneminde benzer ödemelerin önemli olduğuna dikkat çekti..

 

ÖZEL HABER-** Ahmet KAPLAN ** (Türkiye Haber Ajansı) 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Silverline’a ‘Covid - 19 Güvenli Üretim Belgesi’
Silverline’a ‘Covid - 19 Güvenli Üretim Belgesi’
Santa Farma’ya ‘Tse Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’
Santa Farma’ya ‘Tse Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’