|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emekliler yılbaşında AİLE YARDIMI istiyor..!
  • Reklam

Emekliler yılbaşında AİLE YARDIMI istiyor..!

Emekliler yılbaşında Aile ve çocuk yardımı istiyor..Emeklilerin gözü ve kulağı önümüzdeki ay yapılması planlanan Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında..

11 Ekim 2020 - 13:27 - Güncelleme: 11 Ekim 2020 - 14:37

Emekliler yılbaşında Aile ve çocuk yardımı istiyor..Emeklilerin gözü ve kulağı önümüzdeki ay yapılması planlanan Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında..

Eğer kurul emeklilerin bu talebini uygun görürse, hükümete iletecek.Hükümet de onay verirse, 2020 Ocak ayından geçerli olmak üzere, başka geliri olmayan ve eşi çalışmayan emeklilere 361,62 lira tutarındaki aile yardımı maaşıyla birlikte ödenecek..

2021 Ocak’ta memurların hem maaşlarının hem de aile yardımlarının artması bekleniyor. Her ay verilen aile yardımı ödemeleri, maaşlar gibi en az yüzde 3 zamlanacak.

Eş yardımı 351,09 liradan 361,62 liraya, çocuk yardımı da 0-6 yaş arası için 77,23 liradan 79,24 liraya, 6 yaş üstü için 38,62 liradan 39,77 liraya yükselecek.

Eşi çalışmayan, 6 yaş üstü 2 çocuğu olan memur, aylık 428 lira yerine 441 lira aile yardımı almaya başlayacak. 2021 Ocak’ta enflasyon farkı olursa bu tutarlar daha da artacak.

Memurlar artışı merakla beklerken, emekliye de bu ödemeden yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil..

KPDK TOPLANTISINDA BELLİ OLACAK

Emekliler, memur konfederasyonları tarafından toplu sözleşmeye taşınan bu talebin önümüzdeki ay yapılması planlanan Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında karara bağlanmasını bekliyor.

Aile yardımı, hem memur hem SSK ve Bağ-Kur emeklileri için talep ediliyor.

Emekliye verilecek ek ödemenin netleşmesi ancak KPDK ile belli olacak..

 

** TR HABER AJANSI -** ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı