|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
’Emeklilere Enflasyon Oranında ZAM Yetmez..!’
  • Reklam

'Emeklilere Enflasyon Oranında ZAM Yetmez..!'

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “Emeklilere ikramiye üç yılı aşkın bir süredir zamlanmadı. Şimdi enflasyon oranında zamlanması yeterli değil. Emekli ikramiyeleri en az bin 500 lira olmalı..” dedi.

13 Nisan 2021 - 13:58 - Güncelleme: 14 Nisan 2021 - 03:28

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “Emeklilere ikramiye üç yılı aşkın bir süredir zamlanmadı. Şimdi enflasyon oranında zamlanması yeterli değil. Emekli ikramiyeleri en az bin 500 lira olmalı..” dedi.

Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında verilen biner lira, enflasyonun etkisiyle eridi.  Milletvekili  Akın, emekli, dul ve yetimlere verilen ikramiyelerin en bin 500 liraya yükseltilmesini istedi.

Memur ve işçi emeklilerinin, yoksulluk, hatta açlık sınırının altında maaş aldığını belirten Ahmet Akın, yıllarca çalışarak ülkesine hizmet veren emeklilerin hak ettiklerini alamadığını söyledi.

Pandemi ile evlerine kapanmak zorunda kalan emeklilerin kışlık yakacak giderlerinin düzenli olarak her ay arttığını ama maaşlarının buna karşılık artmadığına dikkat çeken Ahmet Akın, şunları söyledi:

“Emeklilerimize, dul ve yetim maaşlarına önümüzdeki Ramazan ve Kurban bayramlarında verilecek ikramiyeler, en az bin 500’şer lira olmalıdır. Bayram öncesinde bu artış hem emeklinin hem de esnafın yüzünü güldürecektir.”

EMEKLİLERİMEZ YAKACAK YARDIMI TEKLİFİMİZ İKTİDAR OYLARIYLA REDDEDİLDİ

Vekil Akın, İhtiyaç sahipleri ile emeklilere 6 ay boyunca aylık 155 lira yakacak yardımı yapılması için verdikleri kanun teklifinin TBMM Genel Kurul iktidar ve ortaklarının oylarıyla reddedildiğini hatırlattı.

Vekil Akın, şunları dile getirdi:

“Her şey ateş pahasına gelmiş durumda ve zaten bir pandemi sürecindeyiz, bu süreç de devam ediyor. Allah aşkına, elinizi vicdanınıza koyun düşünün, odunuydu kömürüydü, doğalgaz faturası elektrik faturasıydı bunları ödedikten sonra ne emeklinin ne ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, ne de asgari ücretlinin elinde avucunda bir şey kalıyor. Emeklilere ikramiye üç yılı aşkın bir süredir zamlanmadı. Şimdi enflasyon oranında zamlanması yeterli değil. Emekli ikramiyeleri en az bin 500 lira olmalı.”

 

TR HABER AJANSI

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Influencer’ların, Sosyal Medyada ‘Örtülü Reklam’ Yapması Yasaklandı
Influencer’ların, Sosyal Medyada ‘Örtülü Reklam’ Yapması...
'Arap Ülkelerinden Örnek Aldığımız Zenginleşmeyi Terk Edip Gelişmemiz Lazım'
'Arap Ülkelerinden Örnek Aldığımız Zenginleşmeyi Terk Edip...